LinkedIn Yeni Özelliğini Tanıttı!

2 dk


İş dünyasının Facebook’u olarak nitelendirilen LinkedIn, iş verenlerin ve arayanların amaç şahıs ve kurumlarla etkileşim kurmasını gerçekleştiren faydalı bir platform. İşe alım süreçlerinde adayların etkileşim yeteneklerinin efektif bir şekilde değerlendirilmesi amacıyla tasarlanan LinkedIn iş görüşmesi özelliği ile ilgili resmi açıklama geldi.

LinkedIn iş görüşmesi biçimi değişiyor

LinkedIn doğrulusunda oluşturulan bildirime göre, işe alımlarda şirketlerin aday niteliğini değerlendirmelerini daha değişik açılardan ele alabileceği video tanıtım özelliği testlerine başlandı.

Yeni video tanıtım özelliği, iş veren şirketlerin, adayların etkileşim yetenekleri ve sosyal yeteneklerini ilk görüşmeden evvelce değerlendirebilmelerine imkan sağlayacak. İş başvurularını görüntüleyen yetkili, nitelikli adaylara bir çağrı gönderip hazırlanmış soru listesi içerisinden iki soruyu seçip sorabilecek.

Sorular arasında bize kendinizden bahsedin, en zorlu projenizi anlatın ve en kuvvetli özelliğiniz nedir gibi sorular yer alıyor.

Adaylar bu daveti kabul ettiklerinde isterlerse video aracılığıyla, istemezlerse de yazılı bir şekilde yanıt verebilecekler. Başvuran adayların üzerindeki baskıyı azaltmak amacıyla video ile yanıt verme tercihi adaya opsiyon olarak sunulacak. Çekilen video gönderilmeden evvelce de istenilen sayıda yine kaydedilebilecek.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

38
5 Paylaşım, 38 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
3
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
0
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
0
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir