Kripto Para

Lido Finance, ETH Stake’i için Güvenlik Tedbiri Aldı!

Lido Finance, bir güç içersinde 150 binden fazla Ethereum’un (ETH) stake edilmesinden sonra güvenlik tedbiri aldığını belirtti.

Liquid staking protokolü Lido Finance, tek bir günde 150.000’den fazla ETH’un stake edilmesinin akabinde, güvenlik özelliği olan “Staking Rate Limit’i” aktifleştirmek zorunda kaldığını bildirdi. Dijital varlıklar için likit staking’e yönelik tahliller sunan Lido Finance, yatırımcılara Ether stake etmeyi imkan sunarak çeşitli ayrıcalıklar tanır.

Lido Finance, Çok Yüksek Ölçüde ETH Stake’i Gerçekleştiğini Bildirdi

Lido Finance, yaptığı açıklamalar doğrultusunda çalışmaları için, “Son mevduatlar göz önüne alındığında, rastgele bir vakit diliminde toplam basılabilecek stETH ölçüsünü azaltarak bu durumu blok bazında yenileyeceğiz.” biçiminde belirtti.

Aynı vakitte Lido Finance, yaptığı açıklamalar ışığında “Staking Rate Limit Mekanizması’nın” bağımsız formda stETH basmaya çalışan tüm ögeleri etkileyeceğini tabirlerine eklemiş oldu.

Popüper Onchain platformu olan Lookonchain, yayınlamış olduğu bilgiler ile 150.100 ETH’nin sadece bir bireyden aktarılabilmiş olma ihtimalini, her biri 50.000 formunda üç kademeli olabileceğini belirtti.

Lido Finance platformu üzerinde gerçekleşen bu durumlar kripto yatırımcısının dikkatini büyük ölçüde çekmiş durumda.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/lido-finance-eth-stakei-icin-guvenlik-onlemi-aldi/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu