Gündem

Liderler Hengame Etmişti: GÜZEL Parti Edirne’de Vilayet ve İlçe Başkanlıklarını Kapattı

Edirne’de, geçtiğimiz Mart ayında ÂLÂ Parti Vilayet Lideri Ekrem Demir ve beraberindeki iki partilinin Merkez İlçe Lideri Zafer Kaya ile yaşadığı hengame olayından sonra, genel merkez vilayet, merkez ilçe ve 8 ilçe liderini misyondan alarak teşkilatı kapadı.

liderler hengame etmisti guzel parti edirnede vilayet ve ilce baskanliklarini kapatti 0 FK9Kaubk

Edirne’de İYİ Parti Merkez ilçe lideri Zafer Kaya, davet üzerine görüşmek üzere 11 Mart’ta Sabuni Mahallesi’ndeki partinin vilayet başkanlığına gitti. Kaya burada, Vilayet Lideri Ekrem Demir ve partinin üst konsey delegeleri Mehmet Akalın ile Tarık Aldeniz’le fizikî müdahaleyle sonuçlanan arbedeye karıştı. Aldığı darbelerle yaralanan Kaya, çağırılan ambulansla Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Olayla ilgili incelemelerini tamamlayan İYİ Parti Genel Merkezi, Vilayet Lideri Ekrem Demir, Merkez İlçe Lideri Zafer Kaya ve 8 ilçe liderini misyondan alarak, teşkilatları kapadı.

‘Yeni yapılanmaya gidilmesi muhtemel’

liderler hengame etmisti guzel parti edirnede vilayet ve ilce baskanliklarini kapatti 1 ZrwD9JZV

Vilayet Lideri Ekrem Demir, olay sonrası kendisinin merkez ilçe hariç tüm ilçe liderleri ile birlikte genel merkeze, istifalarını verebileceklerini aktardığını anlattı. Demir, ‘Bu noktada 3 ilçe lideri kelamını tutmadı ve istifa vermeyeceğini söyledi. Biz dilekçelerimizi genel merkeze ilettik. Sanıyorum genel merkez, dilekçelerini vermeyenleri de göz önüne alarak tüm teşkilatı vazifeden aldı. Biz her vakit için genel liderimizi desteklemeye, partimizi desteklemeye devam edeceğiz, süreci sükunet içinde takip edeceğiz’ dedi.

Demir, partinin ilerleyen süreçte Edirne’de yeni yapılanmaya gitmesinin mümkün olduğunu söz etti.

Kaynak: https://onedio.com/haber/baskanlar-kavga-etmisti-iyi-parti-edirne-de-il-ve-ilce-baskanliklarini-kapatti-1066486

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu