Sıradaki içerik:

YouTube’da En Çok İzlenen Video: Baby Shark

e
sv

Lenovo Yeni Telefonlarla Giriş Yapacak!

1547 okunma

Çin odaklı akıllı telefon yapımcısı Lenovo, Weibo’dan yeni bir poster paylaştı. Çerçevesi ekrana sahip 3 adet akıllı telefonun yer aldığı poster, Lenovo’nun çıkaracağı yeni 5G telefonların bir göstergesi olarak gösterildi.
Akıllı telefon üreticileri, 5G bağlantı desteği tespit edilen çoğu yeni telefon çıkarmaya başladı. Genellikle Redmi, Realme, Motorola gibi çoğu şirket, satın alınabilir fiyat segmentine ait cihazlar çıkarmaya başladı.

Bu şirketlerin arasına yenileri katılmaya devam ediyor ve Çin odaklı Lenovo da bu şirketlerden bir adetsi olacak gibi duruyor. Lenovo doğrulusunda Weibo üstünde yeni bir poster paylaşıldı. Bu posterin, Lenovo’nun 5G bağlantı destekli telefonlarını yakın vakitte çıkaracağı şeklinde yorumlandı.

Lenovo’dan yeni telefonlar geliyor

Lenovo’nun resmi Weibo sayfasından paylaşılan ve yukarıdan da görebileceğiniz posterde 3 adet telefon yer alıyor. Üçü de nerdeyse çerçevesiz tasarıma sahip olan telefonların alt doğrultusunda ise 6 Coming yazısının yer aldığı görülüyor. Sadece bu postere bakarak telefonlarla alakalı bir şey söylemek pek olası olmasa da Lenovo’nun birkaç premium özelliğe sahip olan orta segment Lenovo Lemon serisinin bir parçası olacağı ön görü ediliyor.

2014 yılsinde Motorola Mobility’yi bünyesine katan Lenovo’nun Mobil İşler Bölümü Genel Müdürü Chen Jin, hem Motorola’nın hem de Lenovo’nun ürünlerini değişik konumlandırdığını dile getirdi. Motorola, Moto G serisiyle yeni orta segment cihazlar çıkarmaya hazırlanırken Lenovo da bu rekabete kendi 5G modelleriyle dâhil olacak gibi duruyor.

Lenovo, kendisine rakip olarak ise direkt olarak Xiaomi’nin fiyat / performans segmenti telefonlarını çıkardığı Redmi markasını amaç almış görünüyor. Redmi, Note 9 5G serisinin posterini yayınlamıştı. Daha sonra Lenovo da benzer bir atılım yaparak 5G destekli telefonları amacıyla bir poster yayınladı.

Bu iki şirket, dünyanın en büyük pazarlarından olan Hindistan’da kıyasıya bir rekabet içerisinde. Lenovo, birkaç yıl evvelce Hindistan piyasanın hâkimi olsa da Realme ve Redmi gibi şirketler, bu tanınmışlığı kırdı. Şimdiyse Lenovo’nun rakiplerine yetişmesi amacıyla gerektiğince sıkı çalışması gerekiyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.