Lenovo Legion 90W Hızlı Şarj İle Hıza Yeni Anlam Katacak!

2 dk


Lenovo Legion oyuncu telefonu dünyanın en hızlı kablolu şarj desteği ile geliyor. 90W‘lık süratli şarj desteği olan oyuncu telefonu gücünü Snapdragon 865 prosedürcüsünden alacak!

Lenovo Legion kullanıcılarına neler sunuyor?

Lenovo, geçen yıl Nisan ayında amiral gemisi olan Lenovo Z6 Pro modelini duyurmuştu. Fakat marka, 2020 yılında şimdilik bir akıllı telefonunu duyurmadı. Son raporlara göre, Legion serisinin oyuncu telefonunun Lenovo markasının bu yıl çıkartacağı ilk telefon olma olsılığı bir hayli yüksek. İsminden de anlaşıldığı üzere (Legion gaming phone) Legion serisinin akıllı telefonu, oyun odaklı bir telefon olacak. Lenovo, yaptığı son bildirimde bu telefonun 90W süratli şarj özelliği ile şu ana kadarki en süratli şarj desteğine sahip akıllı telefon olacağını duyurdu.

Şu an için Oppo‘nun 65W‘lık SuperVOOC 2.0 teknolojisi, kullanmak mümkün olanlar arasında dünyanın en süratli şarj teknolojisi olarak biliniyor. Xiaomi ve Vivo‘nun da bağımsız olarak 100W ve 120W süratli şarj testleri yaptığını bilmekteyiz, fakat rastgele biri şimdilik genel kullanıma açılmış değil.

Lenovo‘nun 90W‘lık şarj teknolojisi, markalar arasındaki süratli şarj rekabetinde çıtayı arttıracak gibi görünüyor. Markanın şu anki rakibi Oppo‘nun SuperVOOC 2.0 teknoljisi 4,000mAh‘lik bir pili yarım saatte şarj edebiliyorken, Lenovo’nun 90W‘lık şarj teknolojisinin aynı batarya üzerindeki neticeleri merak ediliyor. Şu an amacıyla cihazın batarya kapasitesi bilinmiyor fakat söylentiler 5,050mAh olacağı yönünde. Hem de Legion oyuncu telefonunda, kablosuz şarj ve ters kablosuz şarj özelliklerinin olması bekleniyor.

Lenovo Legion

Cihazın özellikleri ile alakalı daha çok bilgi bulunmasa da geçen ay sızdırılan prototip bilgilerinden yola çıkarak, cihazın arka doğrultusunda LED birleşik edilmiş “LEGION” logosunun yer aldığı metalik kasa yapısı, üç adet kamera, sıvı soğutma sistemi, çentiksiz ekran ve oyunlarda kullanılması amacıyla köşe buttonlarının olması bekleniyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

63
8 Paylaşım, 63 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
0
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
1
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
0
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
1
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir