Telefonlar

Lenovo giriş seviyesi akıllı telefon işini biraz abarttı!

Akıllı telefon dünyası, rekabetin had safhada olduğu sektörlerden biri. Neredeyse mevcut pazarın tamamen paylaşıldığı bu sektöre dışarıdan yeni girecek bir markanın işinin oldukça zor olduğunu söyleyebiliriz. Bu durumun en iyi örneklerinden biriyse, bilgisayar dünyasının en güçlü isimlerinden biri olan ve aslında hatırı sayılır bir süredir akıllı telefon dünyasında da var olan Lenovo’nun henüz istediği pazar payından çok uzakta olmasını gösterebiliriz.

Bununla birlikte Çinli teknoloji devi, her geçen gün yeni modelleriyle biraz daha ısınıyor ve bu durum da kullanıcıların merakını cezbediyor. Şirket bu kapsamda yakın zamanda iki yeni bütçe dostu akıllı telefon modeli daha çıkaracak. Gelen sızıntılara göre K14 ve K14 Note ismiyle satışa sunulacak olan bu telefonların bazı özellikleri şimdiden sızdırıldı.

Lenovo giriş seviyesi akıllı telefon işini biraz abarttı!

İlk olarak Lenovo K14’e baktığımız zaman, bu cihazın gücünü Unisoc T606 yonga setinden alacağını ve bu işlemci kümesini de 2GB’lık RAM ile destekleyeceğini görüyoruz. Doğrusu her ne kadar K14 giriş seviyesi bir model olsa da son zamanlarda en düşük RAM slotunun bile 3GB’dan başladığı düşünüldüğünde Lenovo’nun bu hamlesiyle herkesi şaşırttığı söylenebilir. Ekran tarafında 720 x 1200 piksellik HD+ görünüm sunacak olan K14’ün elektriksel gücünü ise 4.000mAh’lık bataryasından alacağını belirtelim.

Lenovo K14 Note’a göz attığımız zamansa, bu cihazın gücünü Helio G85 yonga setinden alacağını ve bu defa 4GB RAM birimini tercih edeceğini görüyoruz. Ayrıca bu telefonun ekran çözünürlüğü de 1080 x 2400 piksel yani Full HD+ olacak. Her iki telefonun da çıkış tarihi hakkında şimdilik bir bilgi bulunmuyor.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/mobil/lenovo-giris-seviyesi-akilli-telefon-isini-biraz-abartti-638d8ca30678766d4474f057

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu