LEGO Super Mario Setlerinin Tarihi Ve Çıkış Fiyatı Belli Oldu

2 dk


Merakla beklenen LEGO Super Mario serisi içerisinde Başlangıç Seti yanında Piranha Plant Power Slide ve Bowser’s Castle Boss Battle genişleme setleri yer alıyor.

LEGO tarihinin en enteresan setlerinden birisi olması beklenilen LEGO Super Mario geçen aylarda kısa bir tanıtım yapmıştı. Şimdi firma konsept ortamında yer alan setleri ve fiyatlarını paylaştı.

LEGO Super Mario özellikleri ve fiyatı

Set ortamında minifigür konseptinden biraz daha büyük bir Mario figürü yer alıyor. Mario figürü donanım yönünden gerektiğince zengin. Gözleri ve ağzında LCD ekran değişik duyguları yansıtabiliyor. Göğüs kısmındaki LCD ekran ise değişik animasyonlar, süreler ve oyuna göre kazanılan altınları gösteriyor. Hem de ideal sesler de çıkarıyor.

Gövde ortamında ivme ölçer ve jiroskop yer alıyor. Hem de 7 özel aksiyon parçasına reaksiyon sunabilcek amacıyla bir duyarga de konulmuş. Özel parçaların üstüne geldiği zaman LCD ekranda alev ya da yağmur gibi animasyonlar görüntüleniyor.

LEGO Super Mario, 3 değişik set ile geliyor. Başlangıç Seti olmazsa olmaz ve kesinlikle alınması gerekiyor. Bu set ile şahsi seviyelerinizi oluşturabiliyorsunuz. Piranha Plant Power Slide ve Bowser’s Castle Boss Battle ise genişleme setleri olarak belirlenmiş.

Setler LEGO Super Mario isminde bir program üzerinden takip edilecek. Bu programda elde edilen skorlar saklanabilecek, detaylı yapım talimatları yer alacak ve kullanıcılar birbirleri ile fikirlerini paylaşabilecek.

LEGO Super Mario setleri 1 Ağustos tarihinde satışa çıkıyor. Başlangıç seti 60$ olarak belirlendi. Piranha Plant genişlemesi 30$ iken Bowser’s Castle genişlemesi de 100$ olarak belirlenmiş. LEGO’nun bu konsepti daha çok set ile destekleyeceği ön görü ediliyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

67
8 Paylaşım, 67 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
3
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
3
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir