Telefonlar

LCD Ekranlar İçin Biyometrik Sensörler Üretiliyor

Akıllı telefon pazarının yüksek ucu için LCD panellerden OLED panellere geçiş sadece daha yüksek veya daha düşük bir kaliteye bağlı değildir. Bu 2019 boyunca parmak izi sensörlerinin ekranın altına nasıl yerleştirildiğini görme fırsatımız oldu. Geçmişte olanlardan farklı olarak.

Bu seçim, üreticileri OLED panellerini tam olarak kullanmaya zorladı, çünkü Biyometrik sensörlerin Sıvı kristal ekran panellerinin altında kullanılması mümkün değil.

Pazarın orta yelpazesi aslında arkaya yerleştirilmiş biyometrik sensörlerin benimsenmesini gördü. LCD paneller nedeniyle. Bunun yerine 2020’den itibaren parmak izi sensörünün altına yerleştirilmiş LCD panelleri görmeye başlayabiliriz.

LCD ekranlar için biyometrik sensörler

lcd vivo teknobizdeyiz
LCD Ekranlar İçin Biyometrik Sensörler Üretiliyor 3

LCD panellerin dönüşünü en üst düzeyde de görecek miyiz? Muhtemelen hayır, OLED ekran giderek daha fazla sınırsız akıllı telefon aramasıyla bağlantılı bir seçenektir. Ancak, pazarın alt bantlarında bile arkadaki biyometrik sensörleri terk edebiliriz.

Birkaç yıl boyunca, LCD büyük ekran panellerinin muhtemelen daha ucuz ve kullanımı kolay olduğu için pazara hakim olduğunu belirtmek gerekir. Ancak, şimdi tüm bunlar değişiyor gibi görünüyor. Sürekli yenilik ihtiyacı ile. AMOLED panellerin maliyeti artık endişe verici değildir ve bu diğer ekran teknolojileri için zararlı olduğunu kanıtlamaktadır. Son raporlar , 2020-2024 yılları arasında, küresel büyük boyutlu LCD panel sevkiyatlarının yıllık% 0,8’lik negatif bileşik büyüme hızında azalacağını iddia ediyor.

Bu düşüş, monitörlerin, tabletlerin, dizüstü bilgisayarların ve 9 inç ve üstü ekranların üstünlüğünün bir sonucudur. Buna ek olarak, küçük ve orta ölçekli LCD panel sevkiyatlarının satışı 2024 yılında 1.8 milyara ulaşacak. 2019’dan 2024’e kadar yıllık% 4.4 bileşik büyüme oranına sahip olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu