Gündem

Kulis: Bülent Arınç’ın İktisat Tenkitlerine AKP İçinden Dayanak Var

Eski TBMM Lideri Bülent Arınç’ın ekonomik durumu eleştirdiği kelamlarına AKP’de de tartışılıyor. Parti içinde ‘Gerçekleri söyledi’ diyerek Arınç’a takviye olanlar olduğu belirtiliyor.

kulis bulent arincin iktisat tenkitlerine akp icinden dayanak var 0 eHzOac6Z

“Her gün muhtaçlık hususlarına artırım geliyor ve enflasyon resmi sayılarla yüzde 60’ı bulmuşsa, milleti hitabetle coşturamaz, konuşmayla aldatamazsınız” diyen eski Bülent Arınç’ın sözleriAKP’de tartışmalara neden oldu.Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Konseyi (YİK) üyesi ve eski TBMM Lideri Arınç, “Başarılı olamazsak, seçim sonuçlarından çok emin değilim” demişti.

Cumhuriyet’ten Selda Güneysu imzalı kulis habere nazaran Arınç’ın çıkışları AKP içinde vakit zaman tartışmalı bulunsa da iktisada yönelik son çıkışıyla ilgili “Bu seferki açıklamaları başka” yorumları yapılıyor.

‘Her şeye karşın evet, hâlâ enflasyon yüksek. Bu gerçeği görüyoruz’

kulis bulent arincin iktisat tenkitlerine akp icinden dayanak var 1 ZgEJWQns

Partide, Arınç’ın kelamlarıyla ilgili şu görüşler dillendiriliyor:

“Sahaya indiğimizde bir gerçek var. O da resmi sayılara yansıyan yüzde 60’lık enflasyon ve artırımlar. Nerede, kiminle konuşursanız konuşun, herkesin sıkıntısı birebir: geçim. Parti olarak vatandaşların yaşadığı düşünceyi en aza indirmek için atılması gereken her ne adım varsa, hepsini yapıyoruz. Taban ücretlilere artırım yaptık. Elektrik ve doğalgaz faturalarında vatandaşı rahatlatmak için devlet muhakkak oranda yükü üzerine alıyor. Fakat her şeye karşın evet, hâlâ enflasyon yüksek. Bu gerçeği görüyoruz. Arınç da bu gerçeğe işaret etti.”

Partide, 2023 seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yine seçilmesine “kesin gözüyle bakılıyor.” Lakin enflasyonun bu halde devam etmesi halinde halkın sandıkta AKP’ye “fatura kesebileceği” de konuşuluyor, “Enflasyon oranını aşağıya çekemezsek 2023’te zorlanırız. Seçmen cebine yansıyana bakar ve sandıkta kararını ona nazaran verir” değerlendirmesi yapılıyor. Erdoğan ile AKP’nin ortasında “oy farkı olduğu” da dillendiriliyor.

Kaynak: https://onedio.com/haber/bulent-arinc-in-ekonomi-elestirilerine-akp-de-destek-iddiasi-1062241

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu