Kripto Para

Kripto Varlık İdaresi Nedir? Nasıl Yapılır?

Yatırımcılar, portföylerine çeşitlilik sağlamak ve bu yeni varlık sınıfının kimi potansiyel avantajlarını yakalamak için giderek artan bir formda Bitcoin, takas edilemeyen tokenler ve öteki dijital teklifler üzere kripto varlıkları eklemek istiyorlar. Pekala, kripto varlık idaresi nedir?

Kripto Varlık İdaresi Nedir?

Kripto varlık idaresi, bedelde genel bir büyüme yaşamak için bir portföyü yönetirken yatırım olarak kullanılacak dijital varlıkları satın alma ve satma uygulamasıdır. Varlık idaresi yeni bir uygulama değil, lakin bir kripto varlık portföyünü yahut bir portföyün bir kısmını yönetmek, kripto para ünitesi ve öteki blok zinciri temaslı dijital varlıklar yatırımcıların dikkatini çektiğinden beri yalnızca bir mecburilik haline geldi.

Kripto Varlık İdaresini Anlamak

Bitcoin birinci çıkışını 2009 yılında yaptı; Başlangıçta yatırımcılardan çok az ilgi vardı yükselen Bitcoin fiyatlarını takiben yarar potansiyeli olabileceğini anlayana kadar. Ethereum’un 2013’teki tanıtımı, programlanabilir ve çok istikametli bir blok zinciri tanıtarak dünyaya bir diğer sarsıntı verdi. Sonunda beşerler, bu varlıklara paha veren dijital öğelerin sahipliğini garanti altına almak için blok zinciri kullanmanın yollarını buldular.

Kripto para üniteleri, kripto varlık çeşitlerinden sadece biridir; vakit geçtikçe daha çok ortaya çıkıyor. Kullanım durumları sırf hayal gücü ile sonludur; neredeyse her dal, fon toplamak, süreçleri kolaylaştırmak, iş yüklerini azaltmak ve masrafları azaltmak için blok zinciri ve kripto varlıklarını kullanmanın yollarını araştırıyor.

Tokenize edilmiş maddi ve maddi olmayan varlıkların süratli bir formda yaratılması, bunları bir portföyün modülü olarak yönetmek için araçlara muhtaçlık duyulmasına neden oldu. Açık bir gereksinim mevcutken, kripto varlık idaresi uğraşlarınızda size yardımcı olacak araçlar ortaya çıkmıştır.

Favori atletiniz, müzisyeniniz yahut aktörünüz gelecekte belirtilebilir ve kripto varlık portföyünüzün bir modülü olabilir.

Bu platformların ardındaki kuruluşlar için teşvik de açıktır: bir fırsat olduğunda, para kazanmak için bunu kullanan bir şirket olacaktır. Kripto para ünitelerinin piyasa pahası Ocak 2022’de 1,7 trilyon doları aştı ve büyümeye devam ediyor. Ayrıyeten, öteki varlıklar da fırsatlar yaratıyor. 2021’de eşsiz edilemeyen tokenler tanınan hale geldi. Ocak 2022’ye kadar varlık sınıfının piyasa kıymeti 23 milyar doları aştı.

kripto varlik idaresi nedir nasil yapilir 0 YcbLORzg

Kripto Varlık İdaresinin Gayeleri

Kripto para üniteleri ve başka varlıkları almak ve satmak geçmişte olduğundan daha kolaydır. Sırf seçtiğiniz borsada bir hesap oluşturmanız ve kripto varlıkları satın almak yahut satmak için desteklediği bir cüzdan seçmeniz kafidir.

Kripto varlıklarına erişme kolaylığı, bir portföydeki klâsik yatırımları yönetmenize misal halde, onları direktörün bir yolunun olması gerektiği manasına gelir. Birçok kişi ve şirket bu gereksinimi fark etti ve varlık idaresi uygulamaları ve hizmetleri üzere daha klasik finans piyasalarında yaygın olan araçlar ve uygulamalar yarattı.

Kripto varlık idare platformları, klasik varlıklarla uğraşırken farklı borsalardan birden fazla hesabı ve cüzdanı yönetmek yerine, kullanıcıların çeşitli varlıklarını birleştirmelerine yardımcı olurken birebir vakitte gelişmiş portföy idaresi araçları sağlayarak süreci kolaylaştırıyor.

Bu uygulamaların birçok, amaçlarınıza dayalı olarak yatırım portföylerinizi oluşturmanıza yardımcı olabilecek yapay zeka ve makine tahsili faal (AI/ML) programlar olan robo-danışmanları kullanır; ayrıyeten, artan sayıda varlığı izlemenize ve yönetmenize yardımcı olurlar. Varlıklarınızın performansını grafikler ve metrikler aracılığıyla görüntüleyebilirsiniz ve robo-danışman, varlıkları daha güzel performans gösteren diğerleriyle takas etme fırsatlarını belirlemenize yardımcı olabilir.
Rastgele bir maddi yahut maddi olmayan varlık, bir blok zinciri aracılığıyla belirtilebilir. Örneğin bir şirketin payları, hoş sanatlar, mücevherler, fikri mülkiyetler ve hatta gayrimenkuller, tokenlar aracılığıyla yatırımcılara sunulan paylarla kripto varlıkları haline gelebilir.

AI/ML ile bile, birçok trader ve yatırımcı kendi yatırımlarını yönetmeyi tercih ediyor. Bu yeni varlık idaresi platformları, bunu da yapmanızı sağlar. Bu araçlar, kripto varlık bölümü hakkında derin ve kapsamlı bir anlayışa sahip olmayan günlük tüccarlar için giriş ve muvaffakiyet için daha kolay bir yol sunar.

Kripto Varlık İdaresi Nasıl Farklıdır?

Kripto varlık idaresi, varlık idaresinden farklıdır, zira tokenize edilmiş varlıkları içerir bir blok zincirine aktarılmış kıymeti olan rastgele bir varlık. Platformlar ve uygulamalar size daha fazla yatırım seçeneği sunar ve hem klasik hem de gelişmekte olan yatırım fırsatlarından yararlanmanızı sağlar.

Tüm yatırım portföyünüzü, sizi daha âlâ bilgilendiren ve tüm yatırımlarınızda gerçek vakitli bilgilere dayalı olarak yatırım ve alım satım kararları verebilen kripto varlık idaresi uygulamalarıyla görüntüleyebilirsiniz.

kripto varlik idaresi nedir nasil yapilir 1 1HzS7HP1

Kripto Varlıklarınızı Yönetmek Aslında Ne Manaya Geliyor?

Kripto varlık idaresi, mümkün olan en uygun portföy performansını elde ettiğinizden emin olmak için bir blok zinciri aracılığıyla tokenize edilen varlıkları izleme, satın alma ve satma uygulamasıdır.

Kripto Portföyümü Nasıl Yönetirim?

Portföyünüzdeki her bir varlığı farklı başka denetim edebilir; fakat, kripto varlıkları birçok farklı yerden gelebilir, bu nedenle onları yönetmek hayli sıkıntı olabilir. Klasik yatırımlarınızı birebir anda izlemenizi sağlayan bir kripto varlık idaresi uygulamasını kullanmak en kolay yoldur.

Kripto Varlık Nedir?

Bir kripto varlığı, bir objenin pahasının bir blok zincirine aktarılması olan, tokenize edilmiş bir kripto para ünitesi yahut varlıktır. Jetonlar, bir varlığın sahipliğini paylara bölmek üzere, daha geniş bir mülkiyet dağılımı için bölünebilir lakin bu paylar dijitaldir.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/kripto-varlik-yonetimi-nedir-nasil-yapilir/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu