Kripto Para

Kripto Projeleri 2022’de 30 Milyar Dolar Fon Topladı

Messari Holding Inc’in yan kuruluşu Messari ve Dove Metrics, Fon Toplama Raporu’nu yayımladı.

Ayı piyasası tesirleri yavaş yavaş tesirlerini geride bırakırken, kripto kesiminde yapılan projeler ve teşebbüsler artmaya devam ediyor. Messari araştırmacıları tarafından yayımlanan bağış toplama raporu; 2022 yılının birinci yarısında projeler ve teşebbüslerin 30,3 milyar toplandığını gösteriyor.

kripto projeleri 2022de 30 milyar dolar fon topladi 0

Kripto Projelerine Yapılan Yatırımlar 30 Milyar Doları Aştı

Kripto projeleri ve teşebbüsleri, bu yıl içerisinde gerçekleşen 1.199 başlangıç tipinde 30,3 milyar dolar yatırım aldı. Messari’nin Fon Toplama Raporu”na nazaran, merkezi finans (CeFi) birinci yarıda 10,2 milyar dolardan fazla hasılat elde ederken, merkezi olmayan finans (DeFi)’yi geride bıraktı.

DeFi, 1,8 milyar dolar toplamayı başarırken, Web3 ve karşılıksız token (NFT) projeleri ve ilgili şirketler yılın birinci altı ayında 8,6 milyar dolar topladı. Defi’nin en büyük ayı, bir dizi defi projesi ve işletmesi 624 milyon dolar topladığı için Haziran ayıydı.

Olgunlaşmaya devam ederek 10 milyar doların üzerinde yatırım alan Cefi, en fazla fonu Ocak ayında toplarken, Web3-NFT dalının en çok fon topladığı en uygun ayı Nisan oldu.

Messari’nin bağış toplama raporunda bahsedilen yatırımcılar ortasında FTX, Mechanism Capital, Pantera Capital, Sequoia Capital, Gumi Cryptos, Dragonfly Capital, Slow Ventures, Seven üzere şirketler yer alıyor.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/kripto-projeleri-2022de-30-milyar-dolar-fon-topladi/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu