Kripto Para

Kripto Piyasasında Son Altı Ayın En Büyük Tasfiyesi Yaşandı!

Popüler onchain platformu Glassnode‘un yayınladığı bilgiler doğrultusunda, son altı ayın en büyük tasfiye süreci gerçekleşti.

Bitcoin’in 22.000 dolar fiyatına iğne atmasıyla birlikte, 200 milyon doları aşan “Long Pozisyonlu” süreçler tasfiye edildi. Glassnode’un yayınlamış olduğu rapora nazaran, BTC‘nin düşüşüyle birlikte son 6 ayın en büyük tasfiye süreci gerçekleşmiş oldu. Çok yüksek oranını”Long Pozisyonlu” süreçler oluştursa da, “Short Pozisyonlu” süreçlerde de tasfiyeler görüldü.

Bitcoin’in (BTC) Düşüşü, Kripto Piyasasını Sarstı

kripto piyasasinda son alti ayin en buyuk tasfiyesi yasandi 0 dqyLhBpA

Kripto piyasasına yönelik yayınlanan bilgiler, dalın önemli manada sarsıldığını gösteriyor. Bilhassa de vadeli süreçlerde büyük tasfiyeler gözlemlendi. BTC’nin yüzde 5 üzerinde düşüş göstermesi, kripto piyasa bedeline ve altcoin’lerin fiyatına büyük ölçüde ziyan verdi. Son 24 saatlik vakit dilimine bakıldığında ise BTC tarafında 84 milyon dolarlık tasfiye, Ethereum (ETH) tarafında ise 49.54 milyon dolarlık tasfiye süreci gerçekleşti.

kripto piyasasinda son alti ayin en buyuk tasfiyesi yasandi 1 ZqFEbuYp

Gerçekleşen tasfiyelerin kripto borsası istatistiklerine bakıldığında ise, en çok tasfiyenin Binance borsasında yaşandığı görülüyor. Bilhassa de OKX borsasında yaşanan tasfiyelerin yüzde 97.48 oranında “Long Pozisyonlu” olması ise, dikkatleri çekmiş durumda.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/kripto-piyasasinda-son-alti-ayin-en-buyuk-tasfiyesi-yasandi/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu