Gündem

Kripto piyasası, 1 ayda 1,6 milyar dolar arttı! Sırada ne var?

Yapay zeka ( AI ) kripto para birimlerinin değeri, metin tabanlı ChatGPT platformunun ilk başarısının tetiklediği sektördeki artan gelişimin ortasında yükselişe geçti. AI etrafındaki yutturmacanın ardından, sektördeki kripto para birimleri giderek daha fazla sermaye girişi kaydetti.

Kripto piyasası, 1 ayda 1,6 milyar dolar arttı! Sırada ne var?

Crypto Slate’in verilerine göre , özellikle 1 Mart itibarıyla yapay zeka merkezli dijital varlıkların piyasa değeri 4 milyar doları aşarak 4,18 milyar doları buldu.

Finbold, web arşiv aracından yararlanarak , piyasa değerinin 27 Ocak’ta kaydedilen 2,56 milyar $’dan yaklaşık 1,62 milyar $’lık bir girişi temsil ettiğini belirledi. Değer, yaklaşık %63’lük bir büyümeyi temsil ediyor. Aynı zamanda, sermaye girişi, AI sektörünün kripto pazarındaki hakimiyetinin %0,24’ten %0,39’a çıktığını gördü.

kripto piyasasi 1 ayda 16 milyar dolar artti sirada ne var 0 a9JwXsBs

En iyi yapay zeka kripto para birimleri. Kaynak: CryptoSlate.com

Spesifik kripto para birimlerinin dökümü, The Graph token’ın 1,38 milyar dolar ile en yüksek piyasa değerine sahip olduğunu ve 0,15642 dolardan işlem gördüğünü gösteriyor. AI alanını desteklemenin yanı sıra, protokolün yerel belirteci GRT’si, staking, ağ içindeki ödemeler ve onu bir bağlama eğrisine yatırmak ve indeksleyicilere yetki vermek için ücret kazanmak için kullanılabilir.

Diğer üst düzey AI kripto para birimleri arasında SingularityNET’in yerel belirteci AGIX (611,59 milyon ABD Doları) ve Fetch.ai’nin FET belirteci (371,89 milyon ABD Doları) bulunmaktadır.

AI kripto para birimi büyümesinin itici güçleri

AI kripto para birimleri önemli bir büyüme kaydetmiş olsa da, birkaç analistin genel potansiyelleri konusunda şüpheci olmaya devam ettiğini belirtmekte fayda var. Şu anda, sürdürülebilir başarı yapay zeka dünyasındaki gelecekteki gelişmelere bağlıdır.

Genel olarak, yapay zeka etrafındaki büyüme fırsatı, yatırımcı ilgisi, potansiyeli ve aldatmacanın bir kombinasyonudur. Bu arada sektör, ChatGPT’nin vurguladığı yenilikçi ve zorlayıcı kullanım durumlarının ortaya çıkışına tanık oluyor.

Aynı zamanda, tokenin fiyat yörüngesi, genel piyasa duyarlılığına bağlı olacaktır. Özellikle, 2023’teki kripto piyasası rallisi, sektör yeni makroekonomik kaygılarla mücadele ederken yavaşladı.

Bununla birlikte, 2023’te dikkat edilmesi gereken en iyi 5 yapay zeka (AI) kripto para birimini vurgulayan önceki bir Finbold raporuyla, AI belirteçleri, zaten bu kadar büyük kazanımlara rağmen yine de göz kulak olmaya değer.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/guncel/kripto-piyasasi-1-ayda-16-milyar-dolar-artti-sirada-ne-var-63ff80a3f1ec7c2bb1742fd0

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu