Kripto Para

Kripto Pazarındaki Dertler, İkinci El Lüks Saat Arzının Artmasına Neden Oldu

Kripto para piyasasında yaşanan çöküş, ikinci el lüks saat arzının artmasına sebep oldu.

Kripto para piyasasında haftalardır devam eden aşağı istikametli satış baskısının akabinde, ikinci el piyasasında en çok aranan lüks saatlerin arzı da yükselişe geçti. Bu durum, Patek Philippe ve Rolex modellerinin fiyatları üzerinde düşük bir baskı meydana getirdi.

Chrono24 isimli saat ticaret platformuna nazaran Rolex Daytona ve Patek Nautilus 5711A üzere lüks saatler, artık daha kolay bir biçimde temin edilebiliyor.

500.000’den fazla saat satışı yapan şirket, kripto para piyasasında yaşanan düşüşün, saat bölümünü de direkt etkilediğini kaydetti.

Kripto paraların yükselişe geçtiği devirlerde, yeni bir lüks alıcı sınıfı ortaya çıkmış ve bilhassa Rolex, Audemars Piguet ve Patek tarafından üretilen lüks modellerde daha evvel görülmemiş bir fiyat artışo meydana gelmişti.

Kripto piyasalarında yaşanan çöküşle birlikte, saatlerin de fiyatlarında düşüş görüldü.

Pandemi boyunca lüks saatlerin ikinci el fiyatları istikrarlı bir biçimde artarken geçtiğimiz Mart ve Nisan aylarında tepe seviyeyi gördü.

Chrono24’ün CEO’su Tim Stracke, satış bayilerini ve ferdî satıcıları buluşturan platformlarda süreç hacimlerinin yılın birinci yarısında %50’den fazla arttığına dikkat çekti.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/kripto-pazarindaki-sikintilar-ikinci-el-luks-saat-arzinin-artmasina-neden-oldu/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu