Kripto Para

Kripto Para Borsası Devi KuCoin, İstanbul’da Ekosistemle Buluştu

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından KuCoin, İstanbul’da 27 – 28 Temmuz 2022 tarihlerinde gerçekleşen Blockchain Economy İstanbul Summit’e katıldı.

KuCoin’in de aktifliğin sponsorlar ortasında yer aldığı tepe, kripto para topluluğunu pandemi sonrasında Avrupa ve Asya ortasında bir ortaya getiren birinci buluşma oldu.

Dünyanın en büyük borsalarından biri olan KuCoin, aktifliğin Diamond sponsorları ortasında yer alırken; KuCoin Labs Lideri Lou Yu’nun konuşmacı olarak da katıldığı dorukta, KuCoin tüm dikkatleri üzerine çekti.

Global kripto para borsası KuCoin, 27-28 Temmuz tarihlerinde, Hilton İstanbul Bomonti Hotel’de düzenlenen Blockchain Economy İstanbul Summit’e iştirak sağladı. Borsa, dünya çapında dördüncü defa düzenlenen doruğun elmas sponsorları ortasında yer aldı.

Zirvede; finansın geleceği, Bitcoin, Web 3, NFT ve Metaverse dünyası, De-Fi, kripto para ünitelerinin düzenlenmesi, işletmelerde ve hükümetlerde Blockchain teknolojisinin uygulanması üzere pek çok husus ele alındı. Aktifliğe, dünyanın önde gelen kripto para borsalarının yanında; Tim Draper, Emre Aydın ve Engin Altan Düzyatan üzere tanınmış isimler de katıldı.

“Sektörün gelişmesini istiyorsak yan yana durmalıyız”

Etkinlikte KuCoin Labs Lideri Lou Yu, “Merkeziyetsiz Finansın Geleceği ve Web 3.0” bahisli bir sunum gerçekleştirdi. Fırsat eşitliği yaratmak istediklerini belirten Yu, “Birlikte dayanışma içerisinde hareket etmeliyiz. Zira bölüm olarak genel bilgi dışında teknik bilgiye de gereksinimimiz oluyor. Hepimiz tıpkı bilgi kanallarına sahip değiliz ve birtakım kaynaklara erişim sağlayamayabiliyoruz. Hepimiz tıpkı ölçüde bahta da sahip olamayabiliyoruz. Eşit olmadığımız durumlardaysa fırsatları kaçırabiliyoruz. Bu yüzden, dalın gelişmesini istiyorsak yan yana durmalıyız. Biz KuCoin Labs olarak bunun için buradayız. Temelinde yeni bir oluşumuz, 2021’in ikinci çeyreğinde kurulduk. Araştırma faaliyetleri, yatırım ve rapor üzere süreçler yönetiyoruz. Bu kapsamda kuluçka projelerini destekliyoruz. 2021 yılında 40 projeyi destekledik. Bunlar; NFT, Gaming, DeFi, DAO, Metaverse üzere hususlar üzerinde duran projelerdi. Öte yandan, 100 milyon dolarlık bir Metaverse fonumuz var. Burada da yeniden farklı mevzuları kıymetlendiriyoruz.” dedi.

“Fırsatların eşit ve özgür olarak sunulması gerekiyor”

Piyasa olarak gelişmekte olan ülkelerde yeni girişimcilere gereksinim duyulduğunun altını çizen Yu, “KuCoin Labs olarak bölümde özgürlük ve eşitliği sağlamayı amaçlıyoruz. Yalnızca para kazanmak için değil dünyayı sürdürülebilir kılmak isteyen teşebbüslerle çalışmak istiyoruz. Kaynakların nasıl gerçek kullanılabileceği konusunda dayanak olmak istiyoruz. Ayrıyeten, gelecek jenerasyonları de hayli önemsiyor ve destekliyoruz. Üniversitelerle gerçekleştirdiğimiz iş birlikleri kapsamında; araştırmalar ve projeler yapıyoruz, öğrenci kulüpleriyle aktiflik düzenliyoruz. Örneğin; Fransa’da, Paris Dauphine Üniversitesi’ndeki öğrencilerle çalışıyoruz ve onlarla toplantılar yapıyoruz. Zira gençler bizim üzere profesyonellerin kendilerine daha fazla bilgi ve tecrübenin aktarılmasını bekliyor. Dala dair kısıtlı bilgiye sahip olan gençlerle iştirakler kurarak kesimin gelişimine takviye sağlamayı hedefliyoruz. Tüm yaptığımız çalışmaların gerisindeki motivasyonumuz herkes için eşit ve özgür bir dal. Fırsatların eşit ve özgür olarak sunulması gerekiyor.” dedi.

“Bundan sonraki süreçte de ekosisteme dayanak vermeye devam edeceğiz”

Etkinliğe ait görüşlerini aktaran KuCoin Labs Lideri Lou Yu, “Blockchain Economy İstanbul Summit hem dal hem de ekosistem için çok yararlı bir aktiflik oldu. Burada blockchain teknolojisinin neredeyse tüm paydaşları bir ortaya geldi. Kesimin problemleri ve geleceği konuşuldu. Bu açıdan iştirakçiler geniş bir perspektif yakalamış oldu. Biz de hoş sonuçlar doğuracağına inandığımız bu aktifliğin sponsorları ortasında yer almaktan memnunluk duyduk. Bundan sonraki süreçte de yeniden misal faaliyetlerle ekosisteme takviye vermeye devam edeceğiz.” dedi.

“Zirveler tüm paydaşlarının bir ortaya geldiği ve paha oluşturduğu bir ortam sunuyor”

KuCoin Türkiye Ülke Müdürü Mete Umut Elmas ise aktifliğe ait görüşlerini şu formda söz etti, “Blockchain teknolojisi her geçen gün hayatımızın farklı alanlarına nüfuz etmeye devam ediyor. Bu yüzden Blockchain Economy İstanbul Summit de dal ismine hayli büyük değer taşıyordu. Zira böylesi etkinlikler ekosistemin tüm paydaşlarının bir ortaya geldiği, tanıştığı ve problemleri tartıştığı bir ortam yaratıyor. Biz de tabi ayrıyeten bu biçim yararlı aktifliklerin Türkiye’de yapılmasından ve KuCoin olarak sponsorlar ortasında yer almaktan memnunluk duyuyoruz.” dedi.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/kripto-para-borsasi-devi-kucoin-istanbulda-ekosistemle-bulustu/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu