Kripto Para

Kripto Para Analisti Benjamin Cowen, Bitcoin (BTC) Kestiriminden Bahsetti

Kripto para analisti Benjamin Cowen, Bitcoin’in (BTC) nihayetinde bir istikamet seçmesi gereken kritik bir kavşağa yaklaştığını söyledi.

Yeni bir görüntüde Cowen, Bitcoin’in tarihindeki öteki devirlere benzeyen bir nizamda daha yüksek tabanlar kaydettiğini söylüyor. Analiste nazaran, Bitcoin’in mevcut piyasa yapısını yansıttığı başka vakitler, BTC’nin toplandığı 2013’te ve 2018’de bir ayı piyasasında olduğu vakitti.

“Benzer bir fiyat hareketi gördüğümüz birkaç durum oldu. 2013’te bir sefer, biz de daha yüksek tabanlar koyuyorduk. Bir düşük koyduk, daha yüksek bir düşük koyduk ve sonunda devam ettik. Ve daha sonra 2018’de daha yüksek tabanlar koyduğumuz yer. 2018’de daha yüksek tabanlar vardı ve böylelikle siz de birebir şeyi tartışabilirdiniz lakin sonunda, o düşük sonunda düştü ve biz de daha düşük bir taban gördük.”

Cowen, Bitcoin’in tarihi olarak büyük eğilim aksine dönüşlerine yol açan bir model oluşturmasıyla birlikte, piyasa bedeline nazaran önde gelen kripto varlığı için sırada ne olabileceğine bakıyor. Analist, yükseliş eğilimini tekrar kazanmak ve ayı piyasası mümkünlüğünü azaltmak için BTC’nin şu anda yaklaşık 49.000 dolar düzeyinde bulunan 200 günlük kolay hareketli ortalamasını (SMA) geri alması gerektiğini söylüyor.

“Bitcoin geri gelip 200 günlük SMA’sının üzerine çıkma ve 50.000 dolar düzeyine çıkma hamasetini bulabilirse, o vakit daha düşük bir taban olmazsa bu aslında Bitcoin için epey yükseliş üzere görünecek… Daha düşük bir paha olsa ne olur? Düşersek ve en düşük 30.000 dolara gelirsek ve sonra sıçrarsak ne olur? Dikkate alınması gereken bir şey, daha düşük bir taban yapsak bile, 40.000 dolara yahut tahminen 42.000 ila 43.000 dolara geri dönme bahtımızın hala yüksek olmasıdır. Bunun olması için hala uygun bir baht var.”

Kaynak: https://www.coinkolik.com/kripto-para-analisti-benjamin-cowen-bitcoin-btc-tahmininden-bahsetti/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu