Kripto Para

Kripto Borsası Swyftx, Çalışanların Üçte Birini Çıkardı

Avustralya merkezli kripto borsası Swyftx, ayı piyasası nedeniyle işçisinin üçte birinden fazlasını işten çıkardı.

Kripto şirketleri için yılın ortalarından itibaren işler düzgüne gitmiyor. Terra ve FTX‘in çöküşüyle şiddetli bir sürece giren şirketler, iş gücünü azaltmaya yöneliyor. FTX kaynaklı çöküşten evvel bile, Coinbase ve Gemini üzere kimi değerli sanayi oyuncuları toplu işten çıkarmaları duyurdu. Kraken, Dapper Labs, Galaxy Digital ve öbür önde gelen isimler de devam eden kripto kışının ortasında çalışanını azaltmak zorunda kalanlar ortasındaydı. Bununla birlikte, Ripple ve öteki birtakım şirketler işe almaya devam ederken kripto kışından etkilenmemiş üzere görünüyor.

Avustralyalı Borsa Swyftx, Çalışan Sayısını Azaltıyor

Kripto para borsası Swyftx, kripto kışını atlatmaya çalışırken çalışanının yüzde 35’ini işten çıkardı.

Swyftx, son düzenleyicisi belgesine nazaran, süratle düşen kripto fiyatları nedeniyle karında yüzde 23’lük bir düşüş yaşadı. Swyftx, iflas eden FTX borsasına direkt maruz kalmamış olsa da şirketin çöküşünün tetiklediği itimat krizinden etkilendi.

İşten çıkarılan yaklaşık 90 kişinin birden fazla araştırma ve geliştirme departmanından. Bu tıpkı vakitte Brisbane merkezli kripto para ünitesi ticaret platformunun 2022’deki ikinci işten çıkarma çeşidi. Bu yılın başlarında 74 çalışanı işten çıkarmıştı.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/kripto-borsasi-swyftx-calisanlarin-ucte-birini-isten-cikardi/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu