Sıradaki içerik:

5G Destekli Yeni Bir Huawei P40 Lite Göründü

e
sv

Koronavirüs İçin“robot köpek” Önlemi Alındı!

119 okunma
avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Singapur’da Koronavirüs’e karşı “robot köpek” önlemi döneme sokuldu. Robot, sosyal uzaklık kuralına uymayan vatandaşları sesli olarak uyaracak.

Çin’de meydana çıkan ve bütün dünyayı tesiri altına alan yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını sebebi ile ülkeler önlemlerini arttırmaya devam ediyor. Singapur’da Koronavirüs’e karşı robot köpek önlemi döneme sokuldu.

Yetkililer, Koronavirüs salgınına karşı oluşturulan bu teknolojik atılım ile sosyal uzaklık kuralının denetlemesinin daha basit olacağını ifade etti. Yetkililer, robot köpeğin bugünden itibaren ulusal bir parkta vazife alacağını aktarırken, robotun sosyal uzaklık kuralına uymayan vatandaşları sesli olarak uyaracağını açıkladı.

Robot köpeğin, bugünden itibaren ulusal bir parkta sosyal uzaklık devriyesi başlıyor. Köpeğin üzerinde belirleme edilen kamera yardımıyla sosyal uzaklık kuralını ihlal edenleri belirleme etmesi sağlanırken, hafızasına kaydedilen sesli mesaj ile sosyal uzaklığı ihlal edenleri uyarması sağlanacak. Yetkililer, robot köpeğin sahip bulunduğu kameranın rastgele bir kayıt almadığını ve şahsi veri toplamadığını aktarırken, projenin henüz 2 haftalık pilot denemede bulunduğunu açıkladı.

Singapur’da toplam korona virüs olay adedi 21 bin 707’ye, hayatını kaybedenler ise 20’ye ulaştı.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.