Gündem

Konya’daki Barınak Vahşetinin Sanıklarına Birinci Duruşmada Tahliye

Konya’daki bir barınakta kürekle köpek öldüren ve haklarında 6’şar yıla kadar hapis cezası istenen Murat Bacak ile Sefa Çakmak ilk duruşmada tahliye oldu. 

Duruşmada söz verilen sanık Murat B, köpeğin kendisine saldırdığını, olaydan önce de başka kişileri ısırdığını öne sürdü.

konyadaki barinak vahsetinin saniklarina birinci durusmada tahliye 0 vKkYcHG6

Murat B., ‘Kafasına vurmak istemedim. Ertesi gün köpeği gördüm, yaşıyordu. Olaydan sonra belimdeki rahatsızlık nedeniyle 3-4 gün rapor aldım. Hayvanları seviyorum. Keşke köpek beni ısırsaydı da böyle bir olay yaşanmasaydı.‘ savunmasını yaptı.

Sefa Ç. ise olay günü kafesteki köpekleri aşılayıp, tekrar kafeslere koyduğunu, köpeğin kafesten çıktıktan sonra Murat B’ye saldırdığını ileri sürdü.

konyadaki barinak vahsetinin saniklarina birinci durusmada tahliye 1 rrBOtgt1

Sefa Ç.’nin savunması şöyle: ‘Köpek saldırınca Murat yanındaki kürekle bir kez vurdu. Köpek sersemleyince, o sırada yakaladım. Hiç kimse tepki göstermedi. İşe yaklaşık 2 ay önce başladım ve ilk kez böyle bir olay gördüm. Elinde sopa veya buna benzer bir şey olanlara köpekler saldırmıyordu. Köpek bayıldıktan sonra 2-3 metre götürdüm. Sonra müdahale edildi. Köpeği ilaçladıktan sonra bıraktım. Pişmanım. Nasıl olduğunu ben de bilmiyorum.

Mahkeme heyeti, kasım ayında tutuklanan iki zanlının tahliyesine karar vererek duruşmaya erteledi.

konyadaki barinak vahsetinin saniklarina birinci durusmada tahliye 2 vahajLnk

Kaynak: https://onedio.com/haber/konya-daki-barinak-vahsetinin-saniklarina-ilk-durusmada-tahliye-1118391

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu