Gündem

Konut finansmanı paketi açıklandı! Ev almak isteyenler dikkat

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni açıklamalarıyla ev almak isteyen vatandaşlara yönelik bazı paketleri duyurdu. Erdoğan konut alım-satımını kolaylaştıracak 3 yeni paket açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen Kabine Toplantısı’nın ardından millete seslenen Erdoğan ev sahibi olmak isteyen vatandaşları ilgilendirecek bazı açıklamalar yaptı. Erdoğan ülke gündemindeki kimi hususlarla ilgili yürüttükleri hazırlıklar sonunda ortaya çıkan müjdeleri paylaşmak istediğini belirtti.

Konut finansmanı paketi açıklandı! Ev almak isteyenler dikkat

Erdoğan, ilk müjdenin konut almak isteyen vatandaşlar ve konut yapan firmalarla ilgili olduğunu belirtti. Ayrıca 1 milyon 100 binin üzerindeki konutla vatandaşları uygun şartlarda ev sahibi yaptıklarının da altını çizdi.

Erdoğan” Konut sektöründeki arzı dalgalanmadan korumak amacıyla bir dizi tedbiri hayata geçireceğiz. Konut finansmanı konusunda 3 paket hazırladık. Birinci pakette ilk defa tek konut sahibi olacak vatandaşımıza 2 milyon liraya kadar birinci el konut için yüzde 0.99’luk kredi sağlayacağız. İkinci paket birinci ve ikinci el konutları da kapsıyor. Konut değerinin en az yarısı 1 Nisan’dan önce açılmış döviz tevdiat hesaplarının bozdurulması veya fiziki altınların MB’ye satılarak karşılanması şartıyla alınacak konutlar bu paketten yararlanabilecek. Bu paket 10 yıla kadar vadeli ve aylık yüzde 0,89 faizli konut kredisi içeriyor. Bu paketin bir amacı da döviz ve altın varlıklarının TL’ye dönüşümün teşvik etmektir. Üçüncü paketimiz inşaat sektörüne yönelik. Mayıs itibarı ile projelerin bir an önce satılması için 20 milyarlık kaynak ayarladık. İnşaat halindeki konutların bir an önce satılmasını hedefliyoruz. Bir yıl boyunca konut fiyatlarını internet sitelerinde duyurdukları fiyatta sabit tutma taahhüdü veren firmalarımız belli bir rakama kadar ve 36 ay vadeyle bu finansmandan yararlanabilecek.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/guncel/konut-finansmani-paketi-aciklandi-ev-almak-isteyenler-dikkat-62798d406142a043453cafe5

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu