Gündem

Kızılay Lideri Kerem Kınık’ın Hocası: “Kerem Kınık’ın Hocası Olmaktan Utanıyorum”

Prof. Dr. Rukiye Eker Ömeroğlu, Kahramanmaraş depreminin 3. Günü AHBAP’a 46 milyon TL değerinde çadır satan ve bu satışı yaptığı açıklama ile savunan  Kızılay’ın Başkanı Kerim Kınık için sosyal medya hesabından mesaj mesaj paylaştı. Ömeroğlu mesajında “Kerem Kınık’ın hocası olmaktan utanıyorum” dedi. 

İstanbul Tıp Fakültesi çocuk kardiyolojisi ve çocuk romatolojisi bilim dalları eski başkanı Prof. Dr. Rukiye Eker Ömeroğlu, bir dönem öğrencisi olan Kızılay Başkanı Kerem Kınık’ın deprem çadırlarıyla ilgili tutumuna tepki gösterdi.

kizilay lideri kerem kinikin hocasi kerem kinikin hocasi olmaktan utaniyorum 0 vzKp38cL

Depremden sonra bölgeye ücretsiz gönderilmesi gereken çadırları Ahbap’a ve bölgede sahra eczanesi kurmak isteyen Türk Eczacılar Birliği gönüllülerine parayla sattığı ortaya çıkan Kızılay’ın Başkanı Kerem Kınık bu ticaretin ‘ahlaki, akılcı ve yasal olduğunu savundu.

kizilay lideri kerem kinikin hocasi kerem kinikin hocasi olmaktan utaniyorum 1

Prof. Dr. Rukiye Eker Ömeroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Kızılay Başkanı Kerem Kınık’ın hocası olmaktan utandığını belirterek özür diledi.

kizilay lideri kerem kinikin hocasi kerem kinikin hocasi olmaktan utaniyorum 2 2fAvcfkH

Rukiye Eker Ömeroğlu’nun paylaşımı şöyle: ‘Ahbap’a depremin en acil ilk günlerinde çadır satan Kızılay’ın başkanı Dr. Kerem Kınık’ın hocası olmaktan utanıyorum. Beni ve diğer hocalarını affedin, belli ki ona Tıp Etiği öğretememişiz.’

Kaynak: https://onedio.com/haber/kizilay-baskani-kerem-kinik-in-hocasi-kerem-kinik-in-hocasi-olmaktan-utaniyorum-1130770

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu