Kripto Para

Kim Kardashian, EthereumMax Davasının İptalini İstedi

Kim Kardashian’ın avukatları, EthereumMax (EMAX) kripto parasını teşvik ettiği savıyla Kardashian’ın da içinde bulunduğu toplu davanın iptali için karşı dava başlattı.

Kim Kardashian’ın 2021 yılında EthereumMax’ı toplumsal medya aracılığıyla tanıtarak yatırımcıları yanlış yönlendirdiği sav edildi. Kim Kardashian’ın da içerisinde yer aldığı toplu davada 10 bireye dava açıldı. Kardashian’ın hukuk grubu, Kim Kardashian ve başka Amerikalı ünlüleri gaye alan toplu dava şikâyetinin iptali için bir dava açtı.

Kim Kardashian Toplu EthereumMax Davasına Karşılık Verdi

Kardashian, Haziran 2021’de EMAX projesini tanıtan Instagram öykü gönderileri yayınlamıştı. Tanıtım akabinde EthereumMax’in pahası daha sonra kıymetli ölçüde düştü ve birçok kişi elinden çıkardı.

Yatırımcıları yanlış yönlendirdiği sav edilen Kardashian, Floyd Mayweather ve öbür sekiz kişinin listelendiği özgün mahkeme evrakında; şirket yöneticilerinin ünlü destekleyicilerle işbirliği yaparak token ve tokenlerin çoğunluğu üzerindeki denetimleri hakkında aldatıcı açıklamalar yaptığını tez edildi.

Kardashian’ın hukuk grubu ise toplu dava davasının reddini savunarak, influencer’a yöneltilen on teze karşılık verdi. Kardashian avukatlarının hazırladığı belgede, davacıların elinde Kardashian’ın Instagram gönderileri için gelir elde ettiğine dair ispat eksikliği olduğu ve EMAX’ı tanıtmak için Ethereum’da (ETH) ödeme yapıldığına dair savlarının temelsiz olduğu belirtildi.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/kim-kardashian-ethereummax-davasinin-iptalini-istedi/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu