Gündem

Kılıçdaroğlu’nun ‘Para Transferi’ Görüntüsünü Yayımlayan Kanallara Ceza Geliyor

RTÜK Üst Şura Üyesi İlhan Taşcı, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ensar ve TÜRGEV aracılığıyla ABD’de bir vakfa bir milyar TL aktarıldığını anlattığı görüntüsünü yayınlayan KRT TV, Tele 1 ve Halk TV’ye RTÜK’ün ceza vermek için harekete geçtiğini yazdı.

kilicdaroglunun para transferi goruntusunu yayimlayan kanallara ceza geliyor 0 6U2lFuzl

RTÜK Üyesi İlhan Taşcı, CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun hafta başında konutundan yaptığı açıklamaları yayınlayan KRT TV, Tele 1 ve Halk TV hakkında Radyo Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) ceza soruşturması başlattığını duyurdu. Taşçı, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

‘CHP Başkanı Kılıçdaroğlu’nun paylaştığı TÜRGEV ve Ensar üzerinden ABD’ye para aktarılmasıyla ilgili görüntüyü eşzamanlı yayınlayan KRT TV, Tele 1 ve Halk TV hakkında RTÜK ceza raporu hazırlattı. Evraklar Pazartesi günü Üst Konseyde görüşülecek! Şikayetçi TÜRGEV ve ENSAR!

RTÜK, Ana muhalefet partisinin önderi Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarını yayınlamayı kabahat saydı! Münasebet “doğruluğu kesinleşmemiş”!Dünyanın her yerinde haber pahası taşıyan ve “yorumsuz” bu yayın nedeniyle TV’lere para cezası verilmesi isteniyor. Karar Pazartesi günü…’

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, salı günü toplumsal medya hesabından ‘Bir kaçış planın anatomisi’ dediği bir görüntü paylaştı. Kılıçdaroğlu Türkiye’deki TÜRGEV ve Ensar vakıfları üzerinden ABD’de kurulan TİPKEN vakfına 1 milyar TL aktarıldığını ve bu vakfın da Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ailesiyle temaslı olduğunu söyledi.

Kaynak: https://onedio.com/haber/kilicdaroglu-nun-para-transferi-videosunu-yayinlayan-kanallara-ceza-geliyor-1071442

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu