Gündem

Kılıçdaroğlu’ndan vizyon toplantısında Bakan Nebati’ye gönderme: Epistemolojik kopuşlar onların olsun bizim Türkiye vizyonumuz budur

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “3 Aralık’ı bekleyin” sözleriyle duyurduğu “İkinci Yüzyıla Çağrı” başlıklı toplantı İstanbul’da gerçekleştirildi.

BAKAN NEBATİ’YE GÖNDERME YAPTI

Toplantı sonrasında sosyal medya hesabından paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, “Ekonomi ve endüstriyel dönüşüm alanlarında, Şampiyonlar Ligi’nin en iyi oyuncularıyla birlikte dünyayla rekabet edeceğiz. ‘Epistemolojik kopuşlar’ onların olsun, bizim Türkiye vizyonumuz budur. Türkiye’nin hak ettiği standartlar da budur!” dedi. Kılıçdaroğlu’nun bu sözleri ‘Epistemolojik kopuş’ ifadesini sık kullandığı bilinen Bakan Nebati’ye gönderme olarak yorumlandı.

kilicdaroglundan vizyon toplantisinda bakan nebatiye gonderme epistemolojik kopuslar onlarin olsun bizim turkiye vizyonumuz budur 0 CeXZyigk

BAKAN NUREDDİN NEBATİ NE DEMİŞTİ?

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada, “Neo klasik ekonomi düşüncesinden epistemolojik bir kopuşu temsil eden heterodoks yaklaşım günümüzde giderek ön plana çıkan davranışsal ekonomi ve nöro ekonomi ile daha fazla önem kazanmaktadır” ifadelerini kullanması çok konuşulmuştu.

Kaynak: https://www.haberler.com/politika/kemal-kilicdaroglu-bu-sozlerle-nureddin-nebati-ye-15471789-haberi/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu