Gündem

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a Karşılık: ‘Milletinden Umudu Kestin, Sığınmacı Oyuyla mı Kalmaya Çalışıyorsun?’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sığınmacılara ait açıklamasına reaksiyon gösterdi. “Kendi milletinden umudu kestin, sığınmacı oyuyla mı kalmaya çalışıyorsun Erdoğan?” diye soran Kılıçdaroğlu, “Er ya da geç geleceksin kaçtığın seçime ve bu necip millet sığınmacı oylarına güvenmenin hesabını sana kesecek” diye yazdı.

kilicdaroglundan erdogana karsilik milletinden umudu kestin siginmaci oyuyla mi kalmaya calisiyorsun 0 dqvGbbES

Erdoğan, MÜSİAD’IN 32. Kuruluş Yılı  Dönüşüm Programı kapsamında düzenlenen merasimde yaptığı konuşmada, son vakitlerde gündemden düşmeyen sığınmacı konusuna değindi; “Suriye’den savaştan çıkıp ülkemize sığınan bu kardeşlerimize sonuna kadar sahip çıkacağız Bay Kemal; siz ne derseniz deyin biz oradayız. Biz bu konutları da onun için yapıyoruz kendileri dilek ettikleri vakit vatanlarına dönebilirler lakin biz onları asla bu topraklardan kovmayız, kovmayacağız bunu da bilesin” ifadelerini kullandı.

CHP Başkanı toplumsal medya hesabı üzerinden Erdoğan’a karşılık verdi

kilicdaroglundan erdogana karsilik milletinden umudu kestin siginmaci oyuyla mi kalmaya calisiyorsun 1 KtdKaftK

CHP başkanı toplumsal medya hesabından  Erdoğan’ın, “Ülkemize hicret eden lakin Suriye fakat Afganistan lakin Pakistan… Fark etmiyor. Ülkemize sığınan bu kardeşlerimize sonuna kadar sahip çıkacağız Bay Kemal” kelamını alıntılayarak şunları kaydetti:

“Kendi milletinden umudu kestin, sığınmacı oyuyla mı kalmaya çalışıyorsun Erdoğan? Er ya da geç geleceksin kaçtığın seçime ve bu necip millet sığınmacı oylarına güvenmenin hesabını sana kesecek. Seçimin sonraki günü de 2 yıllık “Dönüş Planı” başlayacak. Bakalım el mi yaman beyefendi mi!’

Kaynak: https://onedio.com/haber/kilicdaroglu-ndan-erdogan-a-cevap-milletinden-umudu-kestin-siginmaci-oyuyla-mi-kalmaya-calisiyorsun-1066433

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu