Gündem

Kılıçdaroğlu’ndan Bahçeli’ye ‘Suriyeli’ Çıkışı: ‘Sınırlarımızı Yol Geçen Hanına Çeviren, Desteklediğin Soylu’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhur İttifakı ortağı MHP’nin lideri Devlet Bahçeli’ye Suriyeli mültecilere ait son açıklamaları üzerinden yüklendi. Erdoğan’ın anket yaptırdığını ve bunun sonucunda vatandaşın rahatsızlığını gördüğü için telaffuz değişikliğine gittiğini söz eden CHP başkanı, ‘Nasıl bir omurga ya, 180 derece nasıl dönüyorsun?’ dedi.

kilicdaroglundan bahceliye suriyeli cikisi sinirlarimizi yol gecen hanina ceviren destekledigin soylu 0 dvunrJ3j

Partisinin küme toplantısında koşan Kılıçdaroğlu kelamlarının başında gençlere, ‘Sizin hayalleriniz benim amacım olacak’ diyerek seslendi. Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

‘İstanbul’daydım İBB Belediye Lideri ile birlikte yaptığı hizmetlerin bir kısmını birlikte gezdik. Anadolu Hisarı’nı gezdik, 10 metro inşaatı tıpkı anda devam ediyor. Hiç kimsenin kolay kolay başlatamayacağı projeleri başlatıyor ve sonuçlandırıyor. Yerebatan Sarnıcını da restore ediyor. İstanbullular Ekrem Lider üzere bir lidere sahip oldukları için çok şanslılar. İstanbul yaşanabilir kent haline geliyor.

Akaryakıt artırımları münasebetiyle haksız tenkide muhatap oldum. Elektrik artırımını akaryakıt artırımını yaparsın belediye bu artırımların yüzde 40’ı oranında en azından hayatını sürdürebilmek ismine artırım yaptıklarında da kıyameti koparırsın. Emin olun bu iktidarı anlamakta zorlanıyorum. Yahu artırımı yapan sensin. Hangi belediye lideri artırım yapmak ister! Buna kısaca iki yüzlülük derler. Bu iktidarın da temel amacı ikiyüzlülüğü dünyaya duyurmak. 

Dünya turizm haftası bizim turizmcilerin hepsine hürmet duymak gerekiyor. Önlerinde bir mahzur olmasa Türkiye’yi bir turizm üssüne çevirirler. Bütün aksaklıkları açmaya çalışıyorlar. 1.5 milyon insanımız direkt turizm bölümünde çalışıyor. Bu iktidar dolara mecbur olduğu için turizme kapılarını açıyor. dolara mecbur olmasa o beş yıldızlı otellerin hepsini kapatır. Turizmci kardeşlerime şunu söylüyorum hiç meraklanmayın siz de bekleyin zira geliyor gelmekte olan.

(Pankart tepkisi) Çay konusunda bir kanun teklifi hazırlanmıştı, TBMM’ye gelmişti, ancak AK Parti ve MHP milletvekilleri bizim getirdiğimiz  kanun teklifini reddettiler. Çay üreticilerini de fındık üreticilerini de biz perişan etmeye kararlıyız diyorlar. Bunun üzerine bizim Rize Vilayet Başkanlığı haklı olarak ‘açıklanan  yaş çay alım fiyatının altında alım yapılmasını yasaklayan çay kanunu teklifimiz iktidar ve ortakları tarafından reddedilmiştir diye bir pankart hazırlıyor. Vilayet başkanlığına astılar, kimi yerlere yeniden astılar, endişelerinden gelip pankartları indirdiler. Sanıyorlar ki o pankartı indirirsek Rizeliler bunun farkına varmaz. Hiç meraklanmayın. Rizeliler her şeyi biliyor. Rizeliler artık yüzünü Cumhuriyet Halk Partisi’ne dönmüş durumdalar. Kaçak çayları Rize meydanında yakacağım. kelam verdim.’

‘Bana inanmıyorsan Bülent Arınç’ı çağır bir kendisini dinle’

kilicdaroglundan bahceliye suriyeli cikisi sinirlarimizi yol gecen hanina ceviren destekledigin soylu 1 5HwW5kNX

‘(Aksoy Araştırma’nın son anketi) ‘Mevcut ekonomik gidişat psikolojisini nasıl etkilemektedir?’ diye bir soru soruyorlar. Seçmenin yüzde 48’i çok berbat etkilemektedir diyor, yüzde 39.6’sı berbat etkilemektedir. Psikolojiyi makus etkileyen oran yüzde 87,6. Ak Parti seçmeninde bu oran yüzde 78,2. Ak Parti seçmeni de buhrana girmiş vaziyette! O da geçinemiyor. MHP seçmeninde yüzde 89. Bir soru daha soruyorlar ‘Geçen ay ile kıyasladığınızda alım gücünüz nasıl değişmiştir? Seçmenin yüzde 45,5’i, çok azaldı diyor, yüzde 37,9’u azaldı diyor. Bir evvelki aya nazaran alım gücünün azaldığını  tabir edenlerin oranı yüzde 83,4. AK parti seçmeninde bu 72,9. Münasebetiyle Ak Parti seçmeni de MHP seçmeni de gidişin ne kadar berbat olduğunu, mutfağı ne kadar vurduğunu çok açık ve net bir formda ortaya koymuş durumdalar. 

Kümemiz emeklilere minimum fiyatın neti fiyatında bir bayram ikramiyesi verelim diye indirildi genel heyete teklifimiz. buradan bütün emekli kardeşlerime sesleniyorum, size verilecek ikramiye taban fiyatın neti kadar olacak 4 bin 253 lira. Yılda iki sefer. Çok büyük bir para değil. Beşli çeteye verdiğinin binde birini vermeyeceksin emekliye vereceksin. Ha bize inanmayabilir sayın Erdoğan diyebilir ki bunlar muhalefettir bunlar abartıyor diyebiliyor. Ben bakıyorum saraydan herkesin yüzü gülüyor diyebilir. Lakin sarayda oturan ve biraz da vicdan sahibi olan biri var, Sayın Bülent Arınç. Bana inanmıyorsan Bülent Arınç’ı çağır bir kendisini dinle Allah aşkına!

Nitekim vatandaşın durumu âlâ değil. Bunu siyaset olarak değil hayatın bir gerçeği olarak söz ediyorum. 21. yy’ın Türkiye’sinde 3 milyon 449 bin 340 ünitenin elektriği kesiliyor ya. Cumhuriyet haricinde bu türlü bir tablo yoktur. Hasebiyle sıkıntımız çok derin ve bu derin meseleleri bunlar çözemezler zira yönetmeyi bilmiyorlar tek düşündükleri yandaşlarımızla bir arada nasıl köşeyi döneriz, tek gayeleri bu. Bunları yaparken de tek modül ağza bal çalmak mıydı, ağızlarına bal çalalım onlar da bize oy vermeye devam etsinler. Lakin milletin gözü açıldı, yok o denli bir şey.’

‘Nasıl bir omurga ya, 180 derece nasıl dönüyorsun?’

kilicdaroglundan bahceliye suriyeli cikisi sinirlarimizi yol gecen hanina ceviren destekledigin soylu 2 k2FqFKhL

‘Suriyeli sığınmacılara değinmek istiyorum .Kalktılar bir sabah şu açıklamayı yaptılar 24 saat içinde Emevi Camii’ne gidip namaz kılacağız.’ Bu lafı ettiler bir müddet sonra baktılar ki bırakın Emevi Camii’ne gitmeyi, 3 milyon 800 bin Suriyeli Türkiye’ye gelmiş şu idare anlayışına akar mısınız! Şu devletin idaresinden ne kadar kopuk olduklarını görüyor musunuz! Buraya gelenler burada kalmak istemiyorlar olağan daha gelişmiş ülkelere gitmek istiyorlar. Gitmek isteyince Avrupalılar bizimle masaya oturdular bu hükümetle masaya oturdular. Bunlar sizin topraklarınızda kalsın size biraz para vereceğiz sin bunlara bakın. Dolar deyince vazgeçtiler gittiler geri kabul muahedesini imzaladılar. 3 milyon 800 bin Suriyeli şuanda Türkiye’de mahpusta. bir yere gidemiyorlar. Gitseler geri kabul mutabakatına nazaran Türkiye’ye iade ediliyorlar. Dünyada hangi devlet bu türlü yönetilir? Biz neden 3 milyon 800 bin  Suriyelilere bakmak durumundayız! Çıktı 14 Şubat 2020’de Erdoğan bir konuşma yaptı Suriyeli’lere 40 milyar dolardan fazla para harcadık dedi. artık 2022’deyiz demek ki 50 milyar dolardan fazla para harcandı. Nereye gitti bu para? Nasıl buharlaştı? 50 milyar doları Suriyelilere versen hepsi han hamam sahibi olur. Taban fiyatın yarısı paraya çalışıyor bu beşerler. Bundan birkaç gün evvel diyor ki ‘Dün Irak’tan Suriye’den Afganistan’dan gelmişlerdi bugün Ukrayna’dan geliyorlar. Yarın nereden geleceklerini bilemez. Bu hoş ülkede ana muhalefetin başındaki ve yanındakiler ne diyorlar, biz seçimi kazandığımızda bu ülkedeki mültecileri ülkelerine göndereceğiz diyorlar biz göndermeyeceğiz diyoruz’ diyor. 3 milyon 800 bin Suriyeli sayısını tam bilemediğimiz Afganistanlıları bunları göndermeyeceğiz diyor. Bunun üzerine büyük bir ihtimalle anket yaptı beyefendi, baktı ki ankette Suriyelilerin gitmesini istiyor birçok kişi. Yeni bir açıklama yaptı ‘Tek başına bırakılmış olsak da’ Suriyelileri getiren Bay Kemal’miydi! Buna itiraz eden yanlış yapıyorsun diyen bendim. Artık aşağıdan gelen yansısı gördü ‘Suriyeli kardeşlerimizin dönüşü için elimizden gelen çabası göstereceğiz’ diyor. 3 günde, nasıl bir omurga ya, 180 derece nasıl dönüyorsun? Bu neyi gösteriyor? Bu bizim ne kadar haklı olduğumuzu gösteriyor. Bu Türkiye’nin çıkarlarını sonuna kadar savunan partinin CHP olduğunu gösteriyor. Zira biz onları özgür iradeleriyle göndereceğiz. 

Natürel bu türlü 180 derece çark edince küçük ortağı da 180 derece çark etti. O da açıklama yapmış. ‘İstikbalimizi düşünmek zorundayız’ Günaydın! Sayın Bahçeli bunların tamamı bayramda bayramlaşmaya gidecekler, daha sonra da gelecekler, bunları getirecek olanların ismi da Süleyman Soylu. Senin desteklediğin kişidir. Bizim hudutlarımızı yol geçen hanına çeviren de odur. O kişinin o denli mültecilerle bir ilgisi yok onun bütün vakti uyuşturucu baronlarıyla fotoğraf çektirmek vakit bulamıyor adam, ne yapsın!

Irkçılık yapmayacağız, bu necip millete o kara lekeyi asla sürdürmeyeceğiz. Biz insanı severiz. İnsanın problemleri varsa çözemeye çalışırız. Bizim ülkemize gelmişse süreksiz bir müddet baktık hoş o ülke ile barışıp kendi ülkelerine bunları göndereceğiz. Bu işi neden yalnızca biz yaparız zira biz vatanseveriz. ‘

Kaynak: https://onedio.com/haber/kilicdaroglu-ndan-bahceli-ye-suriyeli-cikisi-sinirlarimizi-yol-gecen-hanina-ceviren-destekledigin-soylu-1062343

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu