Gündem

Kendilerini ‘Hızır’ Olarak Tanıtıp Vatandaşı Dolandırdılar! “Lüks Yaşantıdan Uzak Dur, Eski Model Otomobile Bin”

Konya’da kendini ‘hızır’ olarak tanıtan ve keramet olarak da araba durduran 3 şahıs, bir vatandaşın arabasını sattırarak 180 bin lira dolandırdı. 

Keramet olarak önceden ayarladıkları arabayı durdurdular

kendilerini hizir olarak tanitip vatandasi dolandirdilar luks yasantidan uzak dur eski model otomobile bin 0 mtzg4QHz

Konya’da daha önceden belirledikleri İ.Ö.’nün yanına gelen 3 kişi, kendilerinin Hızır, Mehdi ve Turabi olduklarını, Allah rızası için yoksullara yardım ettiklerini söyledi. Şüphelilerden biri, İ.Ö. ile kurduğu diyalogdan sonra “Sakın giderken arkana bakma” diyerek Hızır Aleyhisselam’a da atıfta bulundu. 

İ.Ö., şahısların yanından ayrılacağı esnada şüpheliler, daha önceden ayarladıkları ve suç ortakları olan sürücü şahsı yol üzerinde rastgele bir araç durdurmuş gibi yaparak aracı durdurdu. Şüpheli, mağdur İ.Ö.’ye “Sen de artık bizim dergahımızdasın, lüks yaşantıdan uzak dur. Daha düşük modelde bir arabaya bin. Allah rızası için 40 kapıya yardım edeceğiz, sen de para ver” diye para istedi.

Haklarında daha önce de işledikleri benzer suçlardan işlem yapılmış

kendilerini hizir olarak tanitip vatandasi dolandirdilar luks yasantidan uzak dur eski model otomobile bin 1 J9Uq2gtO

Şüpheli şahısların dini duygularını suistimal ederek etkiledikleri İ.Ö., aracını sattı, ailesi ve arkadaşlarından da borç istedi. Mağdur vatandaş sattığı aracından ve aldığı borçlardan elde ettiği 180 bin lirayı dolandırıcılara verdi. Bir süre sonra dolandırıldığını anlayan vatandaş şüphelilerden şikayetçi olmak için polis merkezine gitti. Şikayetin ardından Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. 

Polis ekipleri kısa sürede 3 dolandırıcının Mazlum D., Ozan D. ve Yunus D. olduğunu tespit edildi. Tespit edilen şüpheliler, ekipler tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Şahısların yapılan sorgusunda daha önce de benzer suçlar işledikleri ve haklarında işlem yapıldığı anlaşıldı.Öte yandan, Mazlum D. ve Ozan D.’nin baba oğul, Yunus D.’in ise enişte olduğu öğrenildi. 3 şahıs emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkartıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: https://onedio.com/haber/kendilerini-hizir-olarak-tanitip-vatandasi-dolandirdilar-luks-yasantidan-uzak-dur-eski-model-arabaya-bin-1111812

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu