Sıradaki içerik:

Instagram Çöktü mü? Erişim Sağlanamıyor

e
sv

Kendi Uygulaması YouTube’u Geçti

245 okunma

Buzamanlarda salgın nedeniyle çoğu dijital platformun kullanım oranlarında ve indirme sayılarında gözle görülür bir artış yaşanıyor. Ancak aynı vakitte birtakım programlar da bu dönemde beklenmedik çıkışlar yakalıyor. En çok sarfedilen 10 program açıklandı, YouTube Kids YouTube’u geçti ve en çok sarfedilen program oldu.

En çok sarfedilen 10 program belli oldu! YouTube Kids YouTube’u geçti!

Google’ın oluşturuğu, YouTube’un çocuklar amacıyla olan versiyonu YouTube Kids beklenildiği gibi çok sarfedilen programlar arasında yer aldı. Ancak YouTube ve Netflix gibi platformları geçmesi hali sürpriz kıldı.Yayın kategorisinde en çok sarfedilen 10 program arasında zirveye YouTube Kids yerleşti.

2020’nin ilk çeyreği amacıyla geçen zamanlarda yayınlanan indirme sayılarının ardından, senenin ilk üç ayında en çok sarfedilen programları da görebiliyoruz. Listeyi alçakta inceleyebilirsiniz.

Kullanım oranlarında rakiplerini geride bırakmayı başaran program, indirme sayılarına bakıldığında da başarısız değil ancak burada büyük rakiplerinin önüne geçemiyor. Globalde 24.6 milyon indirme sayısına ulaşan aplikasyon; Netflix, YouTube ve Amazon Prime’ın sonrasında en çok indirilen 4. program olarak karşımıza çıkıyor.

Globalde yayıncılık kategorisinde en çok indirilen program Netflix 59.1 milyon; ikinci program YouTube 39.4 milyon, üçüncü Amazon Prime ise 27.1 milyon indirme rakamlarını yakaladı. Amerika’da Netflix’i geride bırakan Disney Plus ise globalde 7. sırada yer alırken, 17.5 milyon da indirme sayısına ulaştı.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.