Sosyal Medya

Kendi resmi emojinizi oluşturun tüm dünya kullansın! İşte adımlar!

Daha evvel mesajlaşırken hiç hislerinizi ya da durumunuzu söz etmek için gereksiniminiz olan bir emoji bulamadığınız oldu mu? Her ne kadar birçok emoji olsa da bazen tam olarak istediğimiz ifadeyi bulamıyoruz. Lakin Unicode Consortium‘un açtığı yeni müracaatlar ile bu durumu değiştirebilirsiniz. Emojiler konusunda yetkili, kâr gayesi gütmeyen bir şirket olan Unicode Consortium, kullanıcılara kendi emojilerini resmi olarak kullanma bahtı sunuyor. İşte müracaat için gerekenler:

Tüm dünyanın kullanabileceği emojiler oluşturun!

Telefonunuzda otomatik olarak açılmasalar bile birçok emoji hâli hazırda bulunuyor. O yüzden şayet bir emoji tasarlamak istiyorsanız öncelikle mevcut emojilere göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Daha evvel kabul görmüş emoji fikirlerinin yanı sıra şimdi süreçte olan emojileri de denetim edebilirsiniz.

kendi resmi emojinizi olusturun tum dunya kullansin iste adimlar 0 mR48MT5N

Kuruluşun sayfalarında hangi emojilerin kabul görüp görmediği rahatlıkla takip edilebiliyor. Bu sayfaları denetim ederek Unicode Consortium’un nasıl emojiler aradığı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Tıpkı vakitte kabul görme ve istenmeyen faktörlere de bakarak bahtınızı arttırma bahtınız var.

Ayrıyeten, Emoji Komitesinin önceliklerine, yönergelerine, stratejilerine, raporlarına ve kontrollerine de vakit ayırmak isteyebilirsiniz. Tıpkı vakitte ortaya koyacağınız emojinin ne sıklıkla kullanılacağını da göz önünde bulundurmanız lazım.

kendi resmi emojinizi olusturun tum dunya kullansin iste adimlar 1 5kJMc6HW

Unicode Consortirum, müracaatınızı nasıl tamamlayacağınız ve göndereceğiniz de dahil olmak üzere son derece detaylı gönderim talimatına sahip. Formdaki talimatları eksiksiz bir biçimde doldurmaya çalışın. Aksi takdirde müracaatınız kabul görmeyebilir.

Müracaatlar için son tarih 31 Temmuz 2022 olarak açıklandı. Pekala siz müracaat yapmayı düşünüyor musunuz? Enteresan emoji fikirlerinizi yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/kendi-resmi-emojinizi-olusturun-tum-dunya-kullansin-iste-adimlar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu