Kripto Para

KEEP Coin Nedir? Keep Network (KEEP) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Bu yazımızda KEEP coin nedir, kripto para ünitesi Keep Network (KEEP) nedir, KEEP coin nasıl satın alınır üzere sorulara yanıt vermeye çalıştık. İşte KEEP coin yorum ve geleceği hakkında detaylar…

KEEP Coin Kaç TL?

Aktüel kripto para piyasası datalarına nazaran 1 KEEP Coin 5.34 TL TL’den süreç görüyor. KEEP Coin fiyatı son 24 saat içerisinde -6.59% değişim gösterdi. KEEP Coin’in son 24 saatteki süreç hacmi ise 377,074 $ dolar, toplam piyasa bedeli ise 212,478,754 $ dolar düzeyinde.

KEEP Coin Kaç Dolar?

Yeni kripto para piyasası datalarına nazaran 1 KEEP Coin 0.357595 $ dolardan süreç görüyor.

KEEP Coin Nedir?

Keep Network, akıllı kontratlar yoluyla halka açık blok zincirlerinde dağıtılabilen özel bilgileri depolamak için global bir bilgisayar ağını teşvik etmeyi amaçlayan bir yazılımdır.

Ethereum üzere genel blok zincirlerinde çalışan birçok merkezi olmayan uygulama (dApps), çalışması için özel dataların (sağlık kayıtları, kredi puanları ve finansal bilgiler gibi) kullanılmasını gerektirir.

Kişisel kullanıcının kapalılığını korumak için Keep Network, özel dataların blok zincirinin dışında, akıllı mukavelelerin, depolanan bilgilerin kesimlerini genel blok zincirine maruz bırakmadan yönetmesine ve kullanmasına müsaade veren kaplar olan “keeps” saklanmasını sağlar.

Bir bloğu çalıştırmak için nodelerin, Keep Network tarafından seçilecek olan Keep Network’ün lokal kripto para ünitesi olan KEEP tokenlarını stake etmesi gerekir. Bu nodelere, muhafazaları muvaffakiyetle sürdürdükleri için KEEP verilir.

Keep Network üzerine kurulan birinci uygulama, Bitcoin ve Ethereum ortasında bir köprü vazifesi gören tBTC’dir. Bitcoin sahipleri, BTC fonlarını akıllı bir kontrata yatırır ve Ethereum blok zincirindeki çeşitli uygulamalara erişmek için kullanılan, muadil BTC bedeline sahip bir Ethereum belirteci olan tBTC’yi alırdı.

Keep Network’ü Kim Yarattı?

Keep Network, 2017 yılında Matt Luongo ve Corbin Pon tarafından kuruldu. Daha evvel 2014 yılında bir bitcoin alışveriş uygulaması olan Fold’u kurdular.

Keep Network, tanınmış risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz ve ünlü kripto para yatırımcıları Polychain Capital, Fenbushi Capital ve Paradigm dahil olmak üzere yatırımcılara özel satışlarda iki tıpta 20 milyon dolar pahasında KEEP tokeni sattı.

keep coin nedir keep network keep coin yorum ve gelecegi 2022 0

Keep Network Nasıl Çalışır?

Keep Network’ün temel özelliği, blok zinciri sistemlerinin dışında, sır olarak isimlendirilen özel bilgileri korumalarda saklama yeteneğidir.

Keeps, blok zinciri tabanlı uygulamaların, belli bir kriter karşılandığında, uygulamaya bilgi, şifreli belgeler yahut bir kullanıcının kimliğinin doğrulanması sağlayabilen akıllı kontratların kullanımı yoluyla içeriklerini büsbütün ifşa etmeden sırlarla etkileşime girmesine müsaade verir.

Korumaları koruyan bilgisayarlar yahut nodeler, saklama sağlayıcıları olarak bilinir ve muteber olmayan rastgeleleştirme için gelişmiş bir şifreleme tekniği olan rastgele işaret protokolü kullanılarak bir sırrın kesirlerine atanır.

Bir kullanıcı bir koruma satın almak istediğinde, sırlarını bölüştüren ve karıştıran, bunların paylaşımlarını farklı saklama sağlayıcılarına gönderen ve kullanıcıların içeriğine erişmeleri için anahtarları iade eden Keep Network’e bir istek yayınlar.

Keep sağlayıcıları, güvenilmez yahut korumalara karşı ihmalkar olmaları durumunda protokol tarafından alınabilecek makul bir ölçüde KEEP’i stake etmelidir. Lakin sağlayıcılar, şifreleme, hesaplama ve depolama hizmetleri sağlamak da dahil olmak üzere hizmetleri için KEEP mükafatları aracılığıyla teşvik edildi.

Keep Network (KEEP) Coin Yorum ve Geleceği 2022

KEEP kripto para ünitesi, bedelini özel bilgilerin güvenliğini sağlama yeteneğinden alır.

Bilhassa, KEEP ağın kendisinde yerleşiktir ve değerli ağ süreçleri için kullanılabilen tek kripto para ünitesidir.

Örneğin, sağlayıcı olmak isteyen kullanıcılar, evvel KEEP tokenlerini akıllı bir kontratta edinmeli ve stake etmelidir ve dürüst davranıp kâfi kalitede hizmetler sağlamaları durumunda geri alınabilir.

Stake KEEP, kullanıcıların ağ tarafından rasgele seçilmelerine müsaade verir ve bir defa seçildiklerinde, çalışmasına yardımcı oldukları her yeni tutma için daha fazla KEEP yatırmaları gerekir. Sağlayıcılar, vazifelerini tatmin edici bir halde yerine getirirlerse, ek KEEP tokenları ile telafi edilir.

Not olarak, depolarda data depolamak isteyen kullanıcılar bu hizmet için KEEP tokenlerini yahut Ethereum’un lokal kripto para ünitesi olan ETH’yi kullanarak ödeme yapabilirler.

Öbür birçok kripto para ünitesi üzere, KEEP tokenlarının arzı sonludur, yani yazılımın kurallarına nazaran yalnızca 1 milyar token olacaktır.

Keep Network, özel bilgilere erişim gerektiren blok zinciri tabanlı uygulamalar oluşturmak isteyen geliştiriciler için cazibeli olabilir.

Sonuç olarak, özel bilgileri inançlı bir formda saklamak isteyen kullanıcılar, Keep Network’ün hizmetlerini kullanmakla da ilgilenebilirler.

Yatırımcılar, blok zincirlerinde inançlı, özel, hesaplamalar için akıllı kontratlarla erişilecek bilgi depolamanın geleceğine inanmaları durumunda portföylerine KEEP’i eklemek isteyebilirler.

Kullanıcılar, Ethereum’un merkezsiz finans (DeFi) araçlarına maruz kalmak için Bitcoin varlıklarını kullanmak istiyorlarsa KEEP ile de ilgilenebilirler.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/keep-coin-nedir-keep-network-keep-coin-yorum-ve-gelecegi-2022/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu