Gündem

Kazara Verilen Antidepresan 15 Aylık Bebeği Öldürüyordu: 20 Saat Komada Kaldı

Reçetede yazılan ilaç dışında eczaneden kazara ağır antidepresan ilacı verildiği öne sürülen 15 aylık bebek vefattan döndü. Baba Mustafa Karaca, olayı yargıya taşıyacaklarını tabir ederek, ‘Çocuğum mevtten döndü. Bir daha bu türlü kusurların yapılmaması için hukuksal süreçleri başlatıyorum’ dedi.

kazara verilen antidepresan 15 aylik bebegi olduruyordu 20 saat komada kaldi 0 YQZzarYr

İzmir’in Aliağa ilçesinde yaşayan Mustafa ve Ayşegül Karaca çifti, tezlere nazaran rahatsızlanan ikinci çocukları 15 aylık Osman Kerim’i çocuk hekimine götürdü. Çocuğu muayene eden hekim, tedavi için reçete yazdı.

Baba Mustafa Karaca, ilaçları almak için ilçede bulunan bir eczaneye gitti. Tezlere nazaran, eczaneden reçetede yazan ilaç yerine ezkaza öbür bir ilaç verildi.

ağır antidepresan ilacı verildi argümanı

kazara verilen antidepresan 15 aylik bebegi olduruyordu 20 saat komada kaldi 1 Vf74EA6r

13 yaşından küçüklere verilmemesi tavsiye edilen ağır antidepresan ilacı, ailesi tarafından bir doz küçük çocuğa içirildi. İlacı içen minik Osman Kerim rahatsızlandı. İlaca bedeni tepki gösteren çocuk, çabucak baba Mustafa Karaca tarafından apar topar Aliağa Devlet Hastanesi Acil Servisine götürüldü.

20 saate yakın komada kaldı

kazara verilen antidepresan 15 aylik bebegi olduruyordu 20 saat komada kaldi 2

Baba Mustafa Karaca, müdahale sırasında çocuğa verdikleri ilaç kutusunu ve reçeteyi hekimlere gösterdi. Hekimler ise babaya reçetede yazılan ilacın dışında farklı bir ilacın verildiğinin tespit edildiğini söyledi.

Yaklaşık 20 saat koma halinde kalan küçük Osman Kerim, hekimlerin müdahalesi ile kurtarıldı.

Kaynak: https://onedio.com/haber/yanlislikla-verilen-antidepresan-15-aylik-bebegi-olduruyordu-20-saat-komada-kaldi-1061870

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu