Oyun

Karanlık Atmosferleriyle Kan Dolu Öyküler Vadeden Birbirinden Başarılı 9 Vampir Oyunu

Bu listede birbirinden karanlık atmosferlere sahip en eğlenceli vampir oyunlarını derledik. Eski bir halk efsanesi olan vampirlerin video oyun formülleriyle birleşmesini seviyorsanız listelediğimiz oyunlar tam size göre…

9. Vampire: The Masquerade – Coteries of New York

karanlik atmosferleriyle kan dolu oykuler vadeden birbirinden basarili 9 vampir oyunu 0

Vampire: The Masquerade – Coteries of New York oyuncuları New York’un karanlık gecelerinde kanlı ve acımasız bir satranç oyununa çağırıyor. Birbirinden ilginç karakterleriyle öne çıkan Coteries of New York, tamamen metin temelli bir oyun olmasına rağmen Vampire: The Masquerade evreninin karanlık atmosferini resmetmekten taviz vermiyor.

8. inFamous: Festival of Blood

karanlik atmosferleriyle kan dolu oykuler vadeden birbirinden basarili 9 vampir oyunu 1

inFamous: Festival of Blood ise inFamous 2 oyununun yapıtaşları üzerine kurulan bir genişleme paketi olarak öne çıkıyor. İkinci oyuna sahip olmadan da oynayabileceğiniz oyun Cole adlı karakterin bir vampire dönüşmesini konu alıyor. Önceki yapımın aksine sivilleri etkisiz hale getirmenin herhangi bir negatif yanı olmayan oyunda oyuncular kan dolu bir maceraya atılıyor.

7. The Elder Scrolls V: Skyrim – Dawnguard

karanlik atmosferleriyle kan dolu oykuler vadeden birbirinden basarili 9 vampir oyunu 2 qFqhFMA8

The Elder Scrolls V: Skyrim’in en sürükleyici ek paketlerinden olan Dawnguard’da oyuncular soğuk Skyrim diyarının kuzeybatısına yolculuk ediyor. Diyarın vampirleriyle ve vampir avcılarıyla tanıştıktan sonra tarafını seçen Ejderdoğan acımasız bir vampir avcısı ya da kudretli bir vampir lorduna dönüşebiliyor.

6. Vampyr

karanlik atmosferleriyle kan dolu oykuler vadeden birbirinden basarili 9 vampir oyunu 3 bkfqkb7T

Oynanış mekanikleri ve hikaye anlatımıyla bizden geçer not alan Vampyr son yılların en başarılı vampir temalı oyunları arasında yer alıyor. Dontnod Entertainment tarafından geliştirilen yapım oyuncuları İspanyol Gribi’nin nüfusu paramparça ettiği 1918 yılına götürüyor. Londra’da geçen oyun aksiyon RPG türünün sevenlerini vampirik bir maceraya davet ediyor.

5. Castlevania: Lords of Shadow

karanlik atmosferleriyle kan dolu oykuler vadeden birbirinden basarili 9 vampir oyunu 4 91Lecibm

Oyun dünyasının en köklü serilerinden olan Castlevania ise Lords of Shadows serisiyle tekrar karşımıza çıkıyor. Her yönüyle oyunculardan geçer not alan Castlevania serisi vampir temalı yapımları sevenler için harika bir seçim olacak.

4. BloodRayne

karanlik atmosferleriyle kan dolu oykuler vadeden birbirinden basarili 9 vampir oyunu 5 qyZFGElC

Oyuncuların Rayne adında bir yarı vampire hayat verdiği BloodRayne ise vampirlerle ile 2.Dünya Savaşı konseptini birleştiriyor. Kanlı kılıçlarımızla asker avladığımız oyunda asıl amacımız ise dünyada vampir üstünlüğü kurmayı hedefleyen babamızı bulmak oluyor.

3. Vampire Survivors

karanlik atmosferleriyle kan dolu oykuler vadeden birbirinden basarili 9 vampir oyunu 6 m3BRI42X

Steam’de 6 TL’lik fiyatıyla satışa sunulan Vampire Survivors’un adeta bir dopamin simülatörü olduğunu söyleyebiliriz. Bağımlılık yapıcı oyun Atari oyunlarını anımsatan grafikleri ve 200 MB’lık dosya boyutuyla bizden geçer not almayı başardı. 

Otomatik olarak saldıran bir karakteri yönettiğiniz yapımda tecrübe puanı toplayarak karakterimizi geliştiriyor ve vampirlerin yolladığı hilkat garibelerine karşı mücadele ediyoruz.

2. V Rising

karanlik atmosferleriyle kan dolu oykuler vadeden birbirinden basarili 9 vampir oyunu 7

Erken erişim sürecinde olmasına rağmen oyun dünyasını peşine takan V Rising’de oyuncular uykularından uyanan vampir lord ve leydilerine hayat veriyor. Fanilerin dünyasında kendi kalelerini yükselten oyuncular, diyarın en güçlü kahramanlarını alt ederken kan dolu hakimiyelerini artırıyor.

1. Vampire: The Masquerade – Bloodlines

karanlik atmosferleriyle kan dolu oykuler vadeden birbirinden basarili 9 vampir oyunu 8 OykZMb5n

Troika Games imzalı Vampire: The Masquerade – Bloodlines RPG türünün başyapıtlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Oyuncuların farklı vampir klanlarından birini seçerek modern gecelerde acımasız bir savaş sürdürdüğü yapım, çıkışından bu yana yaklaşık 18 yıl geçmesine rağmen zamansız bir oyun olarak adını oyun tarihine yazdırdı.

Kaynak: https://onedio.com/haber/karanlik-atmosferleriyle-kan-dolu-hikayeler-vadeden-birbirinden-basarili-9-vampir-oyunu-1076195

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu