Gündem

Kaplaması Bile Kalktı: Pahası 1.5 Milyon TL Olan Aracı Ayıplı Çıkan Adam İsyan Etti

Antalya’da bir vatandaşın 5 yıl evvel sıfır aldığı lüks otomobil adeta hayatını kabusa çevirdi. Firma ile davalık olan Mustafa Aydemir ‘Yaşanmaması gereken her şeyi yaşadım’ dedi.

kaplamasi bile kalkti pahasi 15 milyon tl olan araci ayipli cikan adam isyan etti 0 M8qW5qFq

Antalya’da yaşayan Mustafa Aydemir, 7 Şubat 2017 tarihinde Mercedes marka C-200 d AMG tipi 2017 model aracı 136 bin TL’ye satın aldı.

Teze nazaran, araç alındıktan 3 ay sonra 5 bin kilometrede yağ ikaz lambası yanmaya başladı. İkaz üzerine aracı aldığı servise götüren Aydemir, araca yağ eklemesi yapıldıktan sonra ‘olumsuzluk yok’ karşılığı alarak yoluna devam etti. Bunun üzerine aracına binmeye devam eden Aydemir, 10 bin ve 43 bin kilometrede de tıpkı sorun ile karşılaştı. Aldığı sıfır araçla adeta hayatının kabusunu yaşayan adam, tekrar servise giderek aracının yenilenmesini istedi.

Dava Yargıtay’a taşındı

kaplamasi bile kalkti pahasi 15 milyon tl olan araci ayipli cikan adam isyan etti 1 aePPvEj6

Servis yetkilileri ise sorunun aracın yeni olduğu münasebeti ile meydana geldiğini ve ilerleyen süreçlerde ortadan kalkacağını belirterek, Aydemir’in isteğini geri çevirdi. Aydemir ise olayı mahkemeye taşıdı. Dava sürecinde mahkeme Aydemir’i halkı bularak, aracın yenisi ile değiştirilmesi istikametinde karar verdi. Servis yetkililerinin itirazı üzerine dava istinaf mahkemesinden dönerek Yargıtay’a taşındı.

‘Değiştirmemek için ellerinden geleni yaptılar’

‘Benim bu yaşadıklarımı olağan bir vatandaş yaşasa ben inanmazdım’

kaplamasi bile kalkti pahasi 15 milyon tl olan araci ayipli cikan adam isyan etti 2 BeZgyVM9

Kendisine yardımcı olmadıklarını belirten Aydemir, “Ben de sonuç olarak dava açtım. Davayı kazandım. İstinafta geri çevrilerek Yargıtay’a gönderildi. Bekliyor. 5 yıldır araç bu formda yatıyor. Bu ulusal bir servettir. Olağan bir vatandaş olarak 5 yıldır benim geçimimin yalnızca bu araç olduğunu düşünün. Ne kadar yatacağı da bilinmeyen. Alırken hayallerim yüksekti ancak çok hayal kırıklığı yaşadım. Benim bu yaşadıklarımı olağan bir vatandaş yaşasa ben inanmazdım. Yaşanmaması gereken her şeyi yaşadım. Yüzlerce araç aldım ancak yalnızca bunda düşünce yaşadım. Birinci aldığımda ben zati araçta ses hissettim. Motor düşecek üzere ses geldi. Bunların bu türlü olduğunu söylediler. Ben satışı almıştım. Akla gelmeyecek düşünceler yaşadım” dedi.

‘Her gelene bir şey anlatmamak için yazdım’

kaplamasi bile kalkti pahasi 15 milyon tl olan araci ayipli cikan adam isyan etti 3 4nIQWSDt

2017 yılında aracı 136 bin TL’ye aldığını anlatan Aydemir, “Şu anda pahası yaklaşık 1.5 milyon civarındadır. Ben mağduriyetimin giderilmesini istiyorum. Ben endüstriye gidecek olsam sıfır değil ikinci el alırdım. Bir araç 5 yıl yatar mı? 5 yıl mağdur edilir mi? Ben bu yazıyı da, beşerler durmadan bana gelerek bu aracın neden yattığını söylüyorlar, her gelene bir şey anlatmamak için yazdım. Her gelene anlatmak zorunda kalıyorum” diye konuştu.

Kaynak: https://onedio.com/haber/kaplamasi-bile-kalkti-degeri-1-5-milyon-tl-olan-araci-ayipli-cikan-adam-isyan-etti-1066110

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu