Gündem

Kanser riskini azaltan meyveler açıklandı!

Kanser ne yazık ki şu anda çağımızın hastalığı ancak, bu hastalıkla savaşmak için doğal silahlarımız da mevcut. Doğada bulunan bazı sebze ve meyveler içerikleri ile kansere karşı doğal bir savaş mekanizması oluşturmamızı sağlayabilir.

Düzenli olarak çeşitli meyve yemek, kanser riskini azaltmak da dahil olmak üzere bir çok açıdan sağlığa iyi gelir. Ohio Eyalet Üniversitesi Kapsamlı Kanser Merkezi – James Kanser Hastanesi ve Solove Araştırma Enstitüsü klinik beslenme uzmanı Candice Schreiber, yaptığı bir araştırma ile kansere iyi gelecek meyvelere ışık tuttu.

Kanser riskini azaltan meyveler açıklandı!

kanser riskini azaltan meyveler aciklandi 0 vqK346uZ

Schreiber “Kronik iltihap kanserin habercisi ve meyveler iltihapla savaşmaya yardımcı oluyorlar” ifadelerini kullandı. Schreiber, günde 1,5 ila 2 çeşitli meyve öneriyor. İşte kanserle savaşan doğal yiyecekler:

Yaban mersini, ahududu, böğürtlen ve çilek gibi meyveler son derece sağlıklı. Schreiber, lif, folat, bol miktarda C Vitamini ile dolu olduklarını ve “kanser gelişimine müdahale edebilecek polifenoller içerdiğini” söylüyor. Genellikle bir süper gıda olarak pazarlanan acai meyvesine gelince, Schreiber çok ciddi bir fark yaratmadığını ifade ediyor. Schreiber, “Acai meyvesi antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve sağlıklı yağlar açısından zengindir, ancak, genellikle şeker eklenmiş tozlarda ve meyve sularında bulunur.” ifadelerini de ekliyor. Doktor ayrıca günde bir elma yemenin sağlığa her açıdan çok iyi geldiğini de ifade ediyor.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/guncel/kanser-riskini-azaltan-meyveler-aciklandi-62ecd5ee66080618d26a290a

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu