Kripto Para

Kaliforniya’da Siyasetçiler Kampanyalarında BTC Bağışı Alabilecek

Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde siyasetçilerin siyasi kampanyaları için halktan Bitcoin (BTC) bağışı almasına müsaade verilecek.

Siyasi uygulamalar kurulu geçtiğimiz gün yaptığı toplantıda Bitcoin üzere dijital para üniteleri için bağışlara müsaade verilen bir oylama gerçekleştirdi.

Kaliforniya’da Siyasi Kampanyalarda Bitcoin (BTC) Bağışı Dönemi

Kaliforniya’daki siyasetçilerin siyasi kampanyaları için Bitcoin ve öteki tüm kripto para ünitelerinde bağış almaları, çabucak dolara çevirmeleri halinde, kabul edilecek. LA Times’ın haberine nazaran iki ay sonra yürürlüğe girecek olan yeni yasa, oy birliği ile onaylandı.

kaliforniyada siyasetciler kampanyalarinda btc bagisi alabilecek 0

Kaliforniya evvelden kripto paraların katkısını yasaklayan 9 eyaletten birisiydi. Fakat, eyalette bahsedilen yasak kalktı. Bir kurul işçisinin yayımladığı rapora nazaran de 12 eyalet ve Washington DC, bir biçimde dijital paranın katkılarına onay veriyor.

Küçük bir hatırlatma yapacak olursak federal ofis için hizmet veren adayların kripto para bağışlarını kabul etmelerine müsaade veriliyordu.

Yasa, adayın bu bağış sürecini gerçekleştirmesi için kayıtlı bir kripto para şirketi ile çalışması gerektiğini kural koşuyor. Ayrıyeten bağış yapan kişinin ismi, mesleği vb. üzere kimlik doğrulama süreçlerini de inançlı ve süratli bir biçimde gerçekleştirmesi gerekecek.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/kaliforniyada-politikacilar-kampanyalarinda-btc-bagisi-alabilecek/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu