Sosyal Medya

Kai Cenat Twitch abone rekorunu kırdı!

Twitch dünya genelinde hayli yaygın olan bir canlı yayın platformu. Kullanıcılar bu platform sayesinde oyun, sohbet ve gündelik hayat üzere bahislerde canlı yayınlar izleyebiliyor. Bilhassa Türkiye’de de hayli tanınan olan bu platform Türk izleyicileriyle daha çok oyun yayınları ile buluşuyor.

Platform üzerinden yayıncılara dayanak olmak için bağış yapabiliyor ve fiyatlı biçimde abone olabiliyorsunuz. Twitch yayıncısı Kai Cenat ise bu hafta en çok aboneyi kendine çekerek Twitch’te en çok aboneye sahip yayıncı oldu.

24 saatlik canlı yayınlar ile abone maratonu!

Kai Cenat aslında 2.1m aboneye sahip bir YouTuber. Yani Twitch dünyasına daha sonradan giren içerik üreticileri ortasında. Twitch dünyasına girmesiye birlikte muhakkak bir seviyeye kadar Twitch kanalı büyüdü. Lakin Kai daha da üst düzeyde olmayı istedi ve şubat itibariyle bir yayın programına başladı.

kai cenat twitch abone rekorunu kirdi 0 hCapCQqQ

1 Şubat prestijiyle “Cenat’a abone ol!” başlığı ile yeni bir yayın nizamına başladı. Bir devir bir çok Türk yayıncı tarafından da yapılan 24 saatlik yayın maratonu yaptı. Bu yayın maratonu sayesinde toplamda 300.000 aboneyi kendine çekti. Bununla birlikte takipçi sayısında da önemli artış görerek Twitch’te 4.7 milyon takipçiye ulaştı.

Platformda abonelikler aylık halde ilerlediği için YouTube kanallarında olduğu üzere “aboneye sahip” sözünü kullanmak yanlış oluyor. Bu yüzden Twitch platformunda aboneye sahip olmaktan çok abone çekmek sözü kullanılıyor. Kai’de Şubat ayında 300.000 kullanıcıyı abone yaparak Twitch’te en çok abone çekme rekorunu kırdı.

Platform üzerinde rekorun eski sahibiyse Ludwig Ahgren. Ludwig rekoru 2021 yılının Nisan ayında yeniden 24 saatlik kesintisiz yayınlar ile 283.000 yeni aboneyi kanalına çekmişti. Kai ise bu rekorun 17.000 abone üzerine koyarak rekoru kırdı. Twitch platformunda en çok takipçiye sahip olan yayıncıya geldiğimizdeyse 16.6 milyon ile Ninja’yı görüyoruz.

kai cenat twitch abone rekorunu kirdi 1 bIiyh9kc

En çok takipçiye sahip Türk yayıncılara baktığımızdaysa birinci 5 şu formda:

  1. Elraenn – 2.790.000 Takipçi
  2. wtcN – 2.610.000 Takipçi
  3. KendineMuzisyen – 2.260.000 Takipçi
  4. Unlostv – 2.030.000 Takipçi
  5. Pqueen – 1.850.000 Takipçi

Not: Platformdaki en çok takipçiye sahip şirket kanalıysa Riot Games.

Son olarak siz bedelli takipçilerimiz için ShiftDelete.Net takımı olarak Twitch üzerinden canlı yayınlar yaptığımızı hatırlatmak isteriz. Soru karşılık, oyun ve gündelik teknolojilerle alakalı sohbet içerikli yayınlarımızı kaçırmamak için bizi Twitch üzerinden de takip edin. ShiftDelete.Net Twitch kanalına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/kai-cenat-twitch-abone-rekorunu-kirdi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu