Gündem

Kaftancıoğlu’nun Maksadında Ekrem İmamoğlu mu Var? ‘İstanbul’un Mimarı Kılıçdaroğlu’dur’

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP Hamburg Birliği’nin düzenlediği panelde konuştu. Konuşmasında ‘Siyasetçiler genelde başkalarının emeğinin üzerine konmayı severler.’ diyen Kaftancıoğlu’nun ‘İstanbul seçimlerinin mimarı Kemal Kılıçdaroğlu’dur’ söylemi İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu hedef aldığı şeklinde yorumlandı.

Geçtiğimiz aylarda ikili arasında gerginlik yaşandığı iddiaları gündemdeydi

kaftancioglunun maksadinda ekrem imamoglu mu var istanbulun mimari kilicdarogludur 0 Z817jOGP

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun CHP Hamburg birliğinin düzenlediği panelde yaptığı konuşma, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile arasında yeni bir ‘gerilim’ mi var? sorusunu akla getirdi. 

Geçtiğimiz aylarda Kaftancıoğlu ile Ekrem İmamoğlu arasında gerginlik yaşandığı söylentileri oluşup, Kaftancıoğlu’nun İmamoğlu için ‘Aptal, şizofren, müteahhit kafalı’ dediği iddia edilmişti. 

Buna karşılık İBB Başkanı yaptığı açıklamada ‘Canan Kaftancıoğlu nezaketli bir hanımefendidir. Bu bahsi geçen kelimeleri bir kadın olarak söylememiştir diye düşünüyorum, söyleyeceğim bu kadar’ ifadelerini kullanmıştı.

‘Siyasi yasaklı hale getirmeye çalışıyorlar’

kaftancioglunun maksadinda ekrem imamoglu mu var istanbulun mimari kilicdarogludur 1 2SBMgrAd

Kaftancıoğlu’nun katıldığı panelde yaptığı konuşma ise tartışmaları yeniden alevlendirdi. 

CHP Hamburg Birliği tarafından düzenlenen “Cumhuriyetin İkinci Yüzyılında Demokrasi Mücadelesi” başlıklı panelde konuşan Kaftancıoğlu, ‘Otoriter bir yönetimi, demokrasi yoluyla göndereceğiz. O nedenledir ki bana on yıla yakın ceza verip siyasi yasaklı hale getiriyorlar. O nedenledir ki 16 milyon İstanbulluya hizmet eden belediye başkanımız Ekrem İmamoğlu’na ceza vererek siyasi yasaklı hale getirmek istiyorlar.’ ifadelerini kullandı.

‘Siyasetçiler başkalarının emeğine konmayı severler’

kaftancioglunun maksadinda ekrem imamoglu mu var istanbulun mimari kilicdarogludur 2 QG2SuEmN

Açıklamasının devamında, ‘Siyasetçiler genelde başkalarının emeğinin üzerine konmayı severler’ diyen Kaftancıoğlu,’Bu bir alışkanlık oldu. İstanbul seçimlerinin mimarı, tüm Türkiye’de sadece İstanbul değil inanılmaz bir strateji ve kararlılıkla süreci ilk günden kurgulayan hatta ilk günden değil 10 yıl öncesinden planlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’dur. O hak teslimini yapmak zorundayım. Biz Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nun bu söylediğim sürecinde inanarak gereken katkıyı hep birlikte sizin de sayenizde verebildiysek ne mutlu.’ ifadelerini kullandı.

Kaynak: https://onedio.com/haber/kaftancioglu-nun-hedefinde-ekrem-imamoglu-mu-var-istanbul-un-mimari-kilicdaroglu-dur-1123065

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu