Gündem

Kadirov’a Verilen Pitbull, Rusya ile Ukrayna Ortasındaki Esir Değişiminde İade Edildi

Rusya ile Ukrayna arasında 31 Aralık tarihinde ‘esir’ takası gerçekleştirildi. Ukrayna’nın Mariupol kentinde Rus askerleri tarafından götürülen pitbull cinsi köpek de takasa dahil edilerek Ukrayna tarafına iade edildi. 

Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Başkanı Andriy Yermak, esir değişimi kapsamında “meşhur” bir pitbull köpeğinin de Ukrayna’ya iade edildiğini duyurdu.

kadirova verilen pitbull rusya ile ukrayna ortasindaki esir degisiminde iade edildi 0

Köpeğin fotoğrafını da paylaşan Yermak, ‘Azovstal’ın ünlü köpeğini de geri getiriyoruz.’ ifadelerine yer verdi.

Rus askerleri tarafından Azovstal’dan savaşın ilk dönemlerinde götürülen köpek, Rusya’ya bağlı Çeçenistan Cumhuriyeti Başkanı Ramazan Kadirov’a teslim edilmişti

Söz konusu esir değişimi kapsamında 140 Ukraynalı ve 82 Rus askeri serbest bırakılmıştı.

kadirova verilen pitbull rusya ile ukrayna ortasindaki esir degisiminde iade edildi 1 ingIfbqm

Öte yandan, Ukrayna’nın Geçici İşgal Altındaki Topraklarının Yeniden Bütünleştirilmesi Bakanlığı, Rusya ile yapılan esir takası sayesinde 2022’de 1596 Ukraynalının serbest kaldığını duyurdu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, 2022’de Rusya ile Ukrayna arasında yapılan esir takaslarıyla ilgili sayılar paylaşıldı.

Geçen yıl Rus tarafıyla yapılan esir takasları sonucu 1592 Ukrayna vatandaşının serbest kaldığı kaydedilen açıklamada, ‘2022’de 1596 kişi düşman esaretinden iade edildi. 1464 asker ve 132 sivil Rus esaretinden serbest bırakıldı.’ ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: https://onedio.com/haber/kadirov-a-verilen-pitbull-rusya-ile-ukrayna-arasindaki-esir-degisiminde-iade-edildi-1118503

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu