Gündem

Kadıköy’de Bekçi Tacizi Savı: 16 Yaşındaki Çocuğu Gözaltına Aldılar

Avukat Düşün Altuntaş, dün gece Kadıköy’de 16 yaşındaki müvekkilinin bekçiler tarafından taciz edilip gözaltına alındığını tez etti.

kadikoyde bekci tacizi savi 16 yasindaki cocugu gozaltina aldilar 0 8iiXHOzv

İstanbul Kadıköy’de arkadaşıyla gezen 16 yaşındaki kız çocuğunun bekçiler tarafından taciz edildiği ve tıpkı bekçiler tarafından hukuksuz biçimde gözaltına alındığı tez edildi.

Medyaport’a konuşan 16 yaşındaki kızın avukatı Düşün Altuntaş, kız çocuğunun hala Çocuk Ofis’te tutulduğunu belirtti.

Sokakta otururken 3 bekçi gelmiş

kadikoyde bekci tacizi savi 16 yasindaki cocugu gozaltina aldilar 1 vYm7dOAl

Avukat Altuntaş, dün gece müvekkili olan kız çocuğunun anlattıklarını şöyle aktardı:

’16 yaşındaki kız çocuğu, erkek arkadaşıyla birlikte Kadıköy’de bir sokakta otururken, 3 bekçi gelip kimlik istemiş. Bekçilerden biri daha sonra kız çocuğuna, ‘Madem bu türlü şeylere isteğin var, benimle yap o zaman’ diyerek, kelamlı tacizde bulunmuş. Daha sonra hukuksuz bir biçimde, hiçbir biçimde savcılık talimatı olmadan kız arkadaşımızı ve erkek arkadaşımızı alarak, karakola getirmişler.’

Polis de makus muamele de bulunmuş

s d2c1801557893fbb3f42d6a8c7e8fdbc7c63e7c7

Karakolda da arkadaşımızın üzerine birden fazla polis, ‘Sen iftira atıyorsun’ diye gelmişler. Hatta bayan bir polis ittiriyor ve nezarethaneye atıyor arkadaşımızı. Arkadaşımız cep telefonundan avukatı olarak beni aradı bu sırada. Biz telefonda konuşurken, buna müsaade vermediler ve telefonunu zorla kapattırdılar. Akabinde ‘sen iftira atıyorsun’ diye bağırıp, makûs muamelede bulunmuşlar. ‘Özür dilersen ve iftira attım’ dersen, senden şikayetçi olmayacağız’ diye tehdit etmişler.

Avukatlar görüştürülmedi

kadikoyde bekci tacizi savi 16 yasindaki cocugu gozaltina aldilar 3 DGPCBURt

Biz haberi alır almaz iki avukat olarak Çocuk Ofis’e geldik. Lakin bizi görüştürmediler, iki avukat olarak dışarıda bekletildik. Israrımız ve tartışmalar sonucu içeri girdik. Şu an bekçiler ve polisler hakkında şikayetçi olacağız. Bunun için bekliyoruz.’

Kaynak: https://onedio.com/haber/kadikoy-de-bekci-tacizi-iddiasi-16-yasindaki-cocugu-gozaltina-aldilar-1066672

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu