Kripto Para

Japonya Tekrar Kripto ATM’lerine Kavuşuyor

Japonya 2014’te kullanıma açtığı ve 2018’de kapadığı Kripto ATM‘leri 4 yıl ortadan sonra tekrardan kullanıma açmaya hazırlanıyor.

Japonya lokal borsası Gaia Co. Osaka ve Tokyo‘da kripto ATM’lerini tekrardan getirmeye hazırlanıyor. Önümüzdeki 3 yıl içinde 130 tane ATM kurulması planlanıyor.

Gaia Co. Salı günü yaptığı açıklamada Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin’i (LTC) destekleyen BTM’leri kullanıma açacağını belirtti. 2014’te kripto ATM’leri Japonya’da hizmete başlamış olsa da, lokal borsa Coincheck’in 530 milyon dolar hacklenmesi ve 2018’deki kripto kışının tesiriyle lokal dalın kripto ATM’sine olan ilgisini azalttı.

japonya tekrar kripto atmlerine kavusuyor 0 tOXyR82b

Bu noktada BTM’in Bitcoin süreçlerinin yapıldığı ATM’ler için kullanıldığını belirtelim.

Japonya’daki Kripto ATM’ler İçin Amaçlar Yüksek

Başlangıçta Bitcoin ATM’ler (BTM) Tokyo ve Osaka’da hizmet vermeye başlayacak lakin firma önümüzdeki 12 ay içerisinde 50 BTM’yi hizmete sunmayı hedefliyor. Şirket gaye olarak önümüzdeki 3 yılda 130 BTM’yi hizmete açmayı planlıyor. BTM’ler kullanıcılar için süreç başına 747 dolar yahut 100.000 Japon yeni çekmesine ve günde azamî 2.243 dolar yahut 300.000 yen çekmesine imkan sağlayacak. Sonlu para çekme süreçleri kara parayı aklama (AML) ve uyumluluk kısmı için epey kıymet taşıdığından bu türlü bir sınırlama getirilecek.

Yerel medya kuruluşu Mainichi Shimbun’un yayınladığı bir rapora nazaran Gaia’dan gelen bu hareket, mahallî kayıtlı bir borsanın Japonya’da kurduğu birinci ATM’ler olacak.

BTM’leri kullanmak isteyenlerin kendilerine ilişkin bir karta sahip olmalarını gerekiyor. Kullanıcılar kart onaylandıktan sonra akıllı telefon arayıcılığıyla BTM’ye kripto varlıklarını gönderebilecek ve yen olarak karşılığını BTM’den çekebilecek.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/japonya-yeniden-kripto-atmlerine-kavusuyor/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu