Kripto Para

Japon Bankası SMBC NFT Planlarını Artırıyor

Japon bankası SMBC, NFT hakkında geçtiğimiz günlerde müşterilerinin ilgisini çekecek kimi açıklamalar yaptı.

Japonya’nın en büyük bankalarından olan SMBC geçtiğimiz cuma günü yaptığı açıklamada, NFT ve Web3 projelerini geliştirmek gayesiyle blokzincir teşebbüsü HashPort ile iş birliği yaparak daha düzgün hizmet vereceğini kamuoyuna duyurdu.

Japon Bankası SMBC NFT İşinde İşlerini Geliştireceğini Belirtti

SMCB ve HashPort iş birliği kapsamında NFT’ler üzerinde birtakım çalışmalar yapmayı hedefleyen bir iş labaratuvarın kurulacağı belirtildi.

Geçtiğimiz mart ayında, Japonya’nın en büyük bankalarından birisi olan Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG) NFT piyasasını genişletmek ve geliştirmek gayesiyle oyun yazılımı şirketi olan Animoca Brands ile iş birliği yapmıştı. Lakin işler beklendiği üzere gitmedi.

japon bankasi smbc nft planlarini artiriyor 0 2YvqEE1D

MUFG geçtiğimiz şubat ayında çok fazla getirisi olmadığını tez ederek blokzincir ödeme seçeneğini askıya alacağını da belirtmişti. Kasım ayında ise Japonya’nın en büyük bankalarının olduğu topluluk olan bir sanayi formu, banka cüzdanları tarafından desteklenen yeni bir kripto para ünitesi mümkünlüğünü ayrıntılı bir formda araştırmak için teknik bir inceleme raporu yayımlamıştı.

Japon bankası SMBC NFT planları hakkında çok fazla ayrıntıya girmeyi tercih etmedi. İlerleyen vakitlerde gerekli açıklamalar yapıldığında sizleri bilgilendireceğiz.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/japon-bankasi-smbc-nft-planlarini-artiriyor/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu