Sıradaki içerik:

Windows 10 Insider’lar için HTTPS Üzerinden Tartışmalı DNS Artık Kullanılabilir!

e
sv

Jack Williams İsimli YouTuber: Ruhi Çenet‘e Tepki Gösterdi!

253 okunma
avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ülkemizde YouTube’a giriş yapan ilk isimlerden birisi olan ve 4.7 milyondan çok abonesi tespit edilen Ruhi Çenet geçen zamanlarda “Costa Concordia Felaketi” başlıklı bir video yayınladı ve 1 milyondan çok görüntüleme almayı başardı.

Video yayınlandıktan kısa bir vakit sonra Bright Sun Films kanalı ile tanınmış Jack Williams adlı YouTuber, Ruhi Çenet’in videoyu çaldığını dile getirerek reaksiyon gösterdi. Twitter’da yaptığı bu paylaşım binlerce beğeni aldı.

Costa Concordia Felaketi videosu çalıntı mı?

Williams, Ocak 2018’de yayınladığı “The Story Of The Costa Concordia” başlıklı videosunun Ruhi Çenet doğrulusunda taklik edildiğini ve hem de kapak resminin bile aynı olduğunu dile getiriyor. İki video arasında yalnızca 19 saniyelik bir fark var.

Bu iddia sonrasında Ruhi Çenet videonun açıklama kısmına bir metin ekledi;

Evet, Bright Sun Films kanalında Costa Concordia ile alakalı benzer bir videonun olduğunu biliyorum. Fakat kimse bu konu hakkında video yapma tekeline sahip olamaz. Kimse bu konunun tek sahibi değil. Bu konuyu başka bir kanal işlediği için bizim işleyemememiz saçma olur. Birçok bilgiyi Euronews, Telegraph ve BBC gibi kaynaklardan topladık. Videomuzun süresi Bright Sun Films kanalındaki video ile aynı diye bu çalıntı olduğunu göstermez. Konu aynı olduğu için haliyle topladığımız bilgiler de aynı. Kendi hikaye anlatım stilimizi ortaya koyduk. İki videoyu izleyin ve farkı kendiniz görün.”

Maalesef bu durum ilk kez yaşanmıyor. Geçtiğimiz dönemlerde ülkemiz tanınan bazı YouTuber’lar videoları yabancı kaynaklardan çalmak ile suçlandı. Yaşanan bu tartışmalar Reddit gibi platformlarda günlerde tartışma konusu oldu.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.