İzmir Depremi Hakkında Hakaret İçeren Paylaşımlar İşleme Alınıyor!

2 dk


Coşkulu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının sonrasında yaşanan İzmir depremi Türkiye’nin gündem hususu durumuna geldi. Kısa vakit içersinde yüzlerce bireyin yaralandığı depremde Marmara Bölgesinde yer alan pek çok kent de etkilendi. Ege Denizi’nde gerçekleşen deprem, 70 kilometre mesafede tespit edilen İzmir/ Bayraklı‘ya en büyük hasarı verdi. Konu ile ilgili Twitter üzerinden oluşturulan birtakım saldırgan ve saygısız paylaşımlar ise bakanlık doğrulusunda radara alındı. İzmir depremi paylaşımları ile ilgili tutuklamalar bulunuyor!

Saldırgan ve hakaret sahibi olan İzmir depremi paylaşımları araştırmaya alınıyor


30 Ekim depremin yaşanmasının sonrasında tüm Türkiye’nin kilitlendiği İzmir’de depremin izleri 31 Ekim’de daha net görüldü. Binlerce kurtarma ekibinin seferber bulunduğu bu natural afet amacıyla arama kurtarma çalışmaları da halen devam ediyor. İnsanların can derdine düştüğü ve sevdiği insanları kurtarmak amacıyla kullandığı bir vasıta olan sosyal medya, kan kusan ve saldırgan bireylere de ev sahipliği yapıyor.

İzmir’de depreminin yaşamasını natural olmayan yollara bağlayan ve gerektiğince saldırgan yorumlar yapan sosyal medya hesapları ile ilgili prosedür ve araştırmanın başladığını dün duyuran İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce; paylaşımını Twitter üzerinden yapmıştı. Konu ile ilgili yeni bir paylaşım daha yapan İnce, şu ifadeleri kullandı:

Twitter üzerinden özellikle depremin zina ve benzeri sebeplere bağlanması hakkında yapılan paylaşımlara tepkiler yağmıştı. Bunun üzerine harekete geçen yetkililer, 49 paylaşımı tespit etti ve konu hakkında toplamda 37 kişi hakkında işlem başlatıldı. 10 kişi gözaltına alınırken, 2 kişinin de tutuklandığı duyuruldu.

Hatırlatmak gerekirse, AFAD, İzmir’deki deprem sonrası yaşamını yitirenlerin sayısının 36’a yükseldiğini, 885 yurttaşın yaralandığını, 9 binada arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini açıkladı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

77
9 Paylaşım, 77 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
0
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir