Oyun

İşte Son Vakitlerde İlgi Çeken Birbirinden Hoş 11 Indie Oyun

Indie oyunlar esasen oyun dünyası için kıymetli bir yere sahip, bağımsız geliştiriciler özgürce ve şirketlerin kurallarına takılmadan istediklerini ortaya çıkartabiliyorlar. İşte son vakitlerde çıkışını gerçekleştirmiş, birbirinden hoş 11 indie oyun!

1. Trek To Yomi

iste son vakitlerde ilgi ceken birbirinden hos 11 indie oyun 0 qvCGHbek

Kurosawa’dan Seven Samurai oynuyormuş hissi veren lakin oyun mekanikleriyle açısından oyuncuları üzen Trek To Yomi sinematik oynanışıyla katiyetle baht verilmesi gereken bir imal.

2. Hades

iste son vakitlerde ilgi ceken birbirinden hos 11 indie oyun 1 4NR9H91M

Çıkışından günümüze kadar iltifatlara boğulan Hades sözün tam manasıyla kaosuyla ve aksiyonuyla oyuncuyu tatmin eder cinsten. Cehennemin tabanından Olympos’un doruğuna giden bu yol muhakkak ilgi çekiyor.

3. Death’s Door

iste son vakitlerde ilgi ceken birbirinden hos 11 indie oyun 2 OqFkGPJ6

Etkileyici bir kıssa sunuma sahip olan Death’s Door hem kendi öyküsüyle hem de tatmin edici aksiyon dinamiğiyle ilgi cazip olmayı başarıyor.

4. Unsighted

iste son vakitlerde ilgi ceken birbirinden hos 11 indie oyun 3 Juu6tPCa

Sevdiklerimizi kurtarmak için savaştığımız Unsighted’de piksel tabanlı aksiyon yaşarken son derece keyif alıyoruz. Vakitle yarışıp aşikâr bir vakit dilimi içerisinde kurtarma misyonlarını yapıyoruz.

5. Norco

iste son vakitlerde ilgi ceken birbirinden hos 11 indie oyun 4 bhBj5Bs4

İçerisinde birçok ileti barındırdan cyberpunk kaotizmini sunan Norco hem metinlerinin içeriğiyle hem de piksel görsel dinamiğiyle ilgi çekiyor.

6. Tunic

iste son vakitlerde ilgi ceken birbirinden hos 11 indie oyun 5 EtmG7gHM

Bir gizemin içerisinde oyuna başladığımız Tunic hem karakterin şirinliğiyle hem de oynanış dinamiğiyle son derece keyifli bir vakit sunuyor.

7. Weird West

iste son vakitlerde ilgi ceken birbirinden hos 11 indie oyun 6 gITDN4lD

Prey ve Dishonored’dan bildiğimiz geliştiriciler tarafından uzun bir öykü tabanında oynanan Wierd West epey tuhaf bir oynanışa sahip. Yönlendirdiğimiz karakterler ortasında domuz ve kurt adam bulunuyor. Oyun, yabanî batı tanımlamasına epeyce uygun.

8. Chicory: A Colorful Tale

iste son vakitlerde ilgi ceken birbirinden hos 11 indie oyun 7 y29cuKWI

Pratik mekaniklere, eğlenceli bir oynanışa ve hoş müziklere sahip bu oyun temel olarak bir boyama kitabı. Özgür biçimde oyunun dünyasında gezip istediğimiz yeri boyuyoruz. Oyundaki macera ögesi sayesinde de boyadığımız yerlerin, boyadığımız renge nazaran tepksini yaşayabiliyoruz.

9. Sable

iste son vakitlerde ilgi ceken birbirinden hos 11 indie oyun 8 bB1XV9Sh

Bir çölde başımıza ve insanların başına gelenleri çözmeye çalıştığımız, ilgi alımlı bir anlatıma sahip olan Sable az da olsa Journey esintisine sahip. Koca çölü istediğiniz üzere gezebilir ve keşfedebilirsiniz.

10. Lonely Mountains: Downhill

iste son vakitlerde ilgi ceken birbirinden hos 11 indie oyun 9 C4JVe4gN

Animasyon olarak kolay görülse de hayli sıkıntı bir oynanışa sahip olan bu bisiklet oyunu son derece eğlenceli. Verilen vazifeleri, dağların doruklarından maksada ulaşma, yapmaya çalışırken hem görüntüsüyle hem de tatlı oynanışıyla keyifli anlar yaşatıyor.

11. Omno

iste son vakitlerde ilgi ceken birbirinden hos 11 indie oyun 10 fkXPmgPv

Oyun büsbütün tek bir kişi tarafından geliştirildi, Omno ile ilgili her şey hayli ilgi cazibeli. Hem grafikleri hem de oynanış mekaniğiyle son derece davetkar.

Kaynak: https://onedio.com/haber/iste-son-zamanlarda-ilgi-ceken-birbirinden-guzel-11-indie-oyun-1066198

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu