Gündem

İstanbul’da Deprem: 7.5’lik Depremde 13 İlçe ve 91 Bin 81 Bina Yıkılacak! 18 Nisan Nerede Sarsıntı Oldu?

Yıllardır İstanbul’da beklenen büyük zelzeleyle ilgili ihtarlar yapılmaya devam ediyor. Son olarak İBB Sarsıntı Risk İdaresi ve Kentsel Güzelleştirme Daire Lideri Hasret Tut, İstanbul’da meydana gelecek zelzeleyle ilgili açıklamalarda bulundu, Pekala, büyük İstanbul sarsıntısı ne vakit olacak? İstanbul’da sarsıntı mi oldu? 18 Nisan 2022 Pazartesi günü nerede. kaç şiddetinde zelzele meydana geldi? İstanbul zelzelesi kaç şiddetinde olacak, hangi ilçeler etkilenecek? İşte tüm bu soruların yanıtını haberimizde sizler için derledik…

istanbulda zelzele 75lik zelzelede 13 ilce ve 91 bin 81 bina yikilacak 18 nisan nerede sarsinti oldu 0 2eMDpluF

İBB Sarsıntı Risk İdaresi ve Kentsel Düzgünleştirme Daire Lideri Hasret Tut, İstanbul’da 7.5 şiddetinde meydana gelecek olan zelzelede, ‘Fatih, Bayrampaşa, Güngören, Avcılar, Zeytinburnu, Esenyurt, Bahçelievler, Küçükçekmece, Beylikdüzü, Esenler, Bakırköy, Bağcılar ve Büyükçekmece’nin ziyan göreceğini söyledi. İBB’nin hazırladığı risk haritasına nazaran zelzele sonucu İstanbul’da 91 bin 81 bina yıkılacak.

istanbulda zelzele 75lik zelzelede 13 ilce ve 91 bin 81 bina yikilacak 18 nisan nerede sarsinti oldu 1 qeiTp7bg

Hasret Tut, kentin risk alanlarını açıkladı. Tut, sarsıntı senaryolarında en fazla hasarın fay çizgilerine yakın, kâfi mühendislik hizmeti almamış yapılardan oluşan binalar ve taban yapısının zayıf olduğu alanlarda büyük hasar meydana geleceğini söyledi.

18 Nisan 2022 AFAD ve Kandilli Son Sarsıntılar Listesi

istanbulda zelzele 75lik zelzelede 13 ilce ve 91 bin 81 bina yikilacak 18 nisan nerede sarsinti oldu 2 vq7ScYgj

‘Bugün İstanbul’da zelzele mi oldu? Nerede, kaç büyüklüğünde zelzele meydana geldi? 18 Nisan hangi vilayetlerde zelzele oldu?’ aşağıdaki link üzerinden öğrenebilirsiniz.

KANDİLLİ RASATHANESİ SON ZELZELELER LİSTESİ

AFAD SON SARSINTILAR SAYFASI

Kaynak: https://onedio.com/haber/istanbul-da-deprem-7-5-lik-depremde-13-ilce-ve-91-bin-81-bina-yikilacak-18-nisan-nerede-deprem-oldu-1062106

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu