Gündem

İstanbul’da Kapılara Şeriat Bildirisi Bıraktılar: ‘Oy Vermek Kafirliktir’

İstanbul Şişli’de kimliği meçhul bireyler konutların kapılarına şeriat bildirisi bıraktılar. IŞID görüşlerine benzler tabirlerin yer aldığı bildiride oy verenlerin kafir olduğu söylenirken Atatürk prensipleri, Cumhuriyet ve laiklik aykırısı tabirler kullanıldı.

istanbulda kapilara seriat bildirisi biraktilar oy vermek kafirliktir 0 GLDLhtvQ

Cumhuriyet gazetesinden İrem Yavuz’un haberine nazaran, İstanbul’un Şişli ilçesinin Merkez Mahallesi’ndeki binaların kapılarına ‘Müslüman Olmak Neyi Gerektirir’ başlıklı bildiriler ve ‘İmanı Bozan İşler ve İşletmeler’ yazılı bir CD bırakıldı.

IŞİD’ın görüşlerinin savunulduğu ve şeriat propagandasının yapıldığı bildiride, Atatürk unsur ve inkılapları, demokrasi ve oy kullanma hakkı amaç alınarak, şu tabirlere yer verildi:

‘Türkiye’de yaşayan beşerler olarak çok uygun biliyoruz ki 1920’lerden sonra hakimiyet yani buyruk ve yasak koyma Allah’a değil millete verilmiştir. Hatta hakimiyet kayıtsız koşulsuz milletindir denmektedir. Türkiye’de şeriat yani Kuran Kanunları değil insanların kendi başlarından çıkardıkları kanunlar geçerli. Demokrasi de, laiklik de İslam’a büsbütün karşıt olan küfür sistemleridir’

Facebook adresilerini paylaştılar

istanbulda kapilara seriat bildirisi biraktilar oy vermek kafirliktir 1 Tg5f97hQ

Bildiriyi kimin ya da kimlerin dağıttığı bilinmezken, bildirilerin sonunda ‘Bize ulaşmak isterseniz Facebook adresimiz: Fatih Sadri, Rasul Nasih’ notu görüldü.

Oy verenlerin de gaye alındığı bildiride şu tabirler yer aldı:

‘Gelelim oy verenlere: Oy verenler de laikliğe ve demokrasiye bağlı kalacaklarına dair yemin edecek olan ve Allah’ın indirdiği kararlarla hüküm vermeyecek olan kimselere oy verip devletin başına yönetimci olarak getirdiklerinden ötürü imandan çıkarlar, Öteki bir söz ile demokrasi partilerle ayakta durur, partiler de oylarla ayakta durur. Küfür sistemini ayakta tutmak kafirliktir.’

‘Çocukları okulla göndermeyin’

istanbulda kapilara seriat bildirisi biraktilar oy vermek kafirliktir 2 u7bhTOtr

Günümüz çağdaş eğitiminin de gaye alındığı skandal bildiride, ‘İsterse bu okulun ismi imam hatip olsun isterse özel okul olsun tekrar çocuklar gönderilemez’ ifadeleri kullanıldı:

‘İmanı bozan şeyler yalnızca partilerde mevcut sayılmasın. Günümüz okullarında da mevcuttur. Ders kitaplarında İslam’a zıt olarak yaptığı ihtilaller düzgün bir şeymiş üzere öğretiliyor. Mesela şeriat bizi geri bıraktı. En yeterli idare demokrasidir, laikliktir. Arap harfleri karma burma olduğu için harf ihtilali yapıldı. Latin harfleri getirildi. Bayan ve erkek kıyafetleri değiştirildi. Zina, faiz, içki daha birçok şeyler özgür bırakıldı. 23 Nisan, 19 Mayıs, 29 Ekim üzere günler bayram olarak kutlandı. Zira bugünlerde hakimiyet hakkı millete verildi. Yani şeriat kanunları kaldırıldı.Halbuki bir fetvada ‘bir kimse nevruz günü (Mecusilerin ilkbaharın gelişini kutladığı gün) kafirlerin toplandığı yere giderse kafir olur’ diye yazılıdır. Değil bir diploma için hatta dünya bile verecek olsalar imanımızı bozacak şeyler yapmayın. Zira ölünce azabı vardır. Bu türlü bir devletin açtığı ve açılmasına müsaade verip nezaret altında tuttuğu bu okullara, isterse bu okulun ismi imam hatip olsun isterse özel okul olsun yeniden çocuklar gönderilemez.’

Fatih Sadri kim bilinmiyor

istanbulda kapilara seriat bildirisi biraktilar oy vermek kafirliktir 3 JHy2hXmy

‘İmanı Bozan İşler ve İşletmeler’ başlıklı CD’nin üzerinde ‘Öyle bir vakit gelecek ki, iman ele alınan kor ateş üzere olacak. Bırakırsa söner, ele alırsa eli yakar’ tabirleri yer aldı. CD’nin üzerinde ayrıyeten ‘yardımcı ve dost kaynaklar’ diyerek Fatih Sadri ve Rasul Nasih isimlerine göndermede bulunuldu.

Türkiye’deki sistemin eleştirildiği ve şeriat kanunlarıyla yönetilmesi gerektiği söz edilen bildiri geçen sene Ankara’da da dağıtılmıştı. Dağıtılan bildiride, ‘İmanı Bozan İşler ve İşletmeler’ başlıklı görüntünün Google’da aratılarak okunması istenmişti. 

Youtube’da aratınca çıkan görüntünün ‘sadbinubade’ isimli bir hesap tarafından paylaşıldığı görülüyor.

Birebir bildirinin daha evvel Çanakkale’de, Nevşehir’de ve Ankara Tuzluçayır’da dağıtıldığı ortaya çıkmıştı. Bildirilerin altına ismi konulan Fatih Sadri isminin kim olduğu ise hala bilinmiyor.

Kaynak: https://onedio.com/haber/istanbul-da-kapilara-seriat-bildirisi-biraktilar-oy-vermek-kafirliktir-1061856

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu