Kripto Para

İspanya’nın Önde Gelen Havayolu Şirketi Kripto Para Kabul Etmeye Başlayacak

İspanya’nın önde gelen havayolu şirketlerinden biri olan Vueling Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve Shiba Inu’nun da dahil olduğu 13 kripto parayı kabul edecek. 

PRNewswire tarafından aktarılan bir habere nazaran İspanya’nın önde gelen havayolu şirketi Vueling, kripto paraları benimseyen son büyük şirket oldu. Bilet ödemelerinde kripto paraları kabul edecek olan şirket, bu kapsamda BitPay ile paydaşlık kurdu. Hizmet ise şirketin internet sitesi üzerinde 2023 yılı itibariyle başlayacak. 

Havayolu müşterileri ödemelerini Bitcoin, Bitcoin Cash (BCH), Dogecoin (DOGE), Ethereum, Litecoin, Shiba Inu (SHIB) ve Wrapped Bitcoin’in (WBTC) de dahil olduğu 13 kripto para ünitesi ile gerçekleştirebilecek. Vueling yöneticilerinden Jesús Monzó bahis hakkında yaptığı açıklamada şu tabirleri kullandı:

“Bu muahede ile Vueling, dijital bir havayolu olarak pozisyonunu bir defa daha teyit ediyor. Müşterilerimize en yüksek güvenlik ve güvenilirlikle kripto para üniteleri ile süreç yapma imkanı sunan BitPay ile ortak olduğumuz için çok mutluyuz.”

Kaynak: https://www.coinkolik.com/ispanyanin-onde-gelen-havayolu-sirketi-kripto-para-kabul-etmeye-baslayacak/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu