Gündem

İspanya 3 Ton Kokain Yüklü Tekneye El Koydu: 4 Türk Vatandaşı Gözaltında

İspanyol polisi, Kanarya Adaları açıklarında yaklaşık üç ton kokain taşıyan bir balıkçı teknesine el konulduğunu ve beş kişinin gözaltına alındığını açıkladı. Gözaltına alınan mürettebatın dördünün Türk, birinin de Gürcistan vatandaşı olduğu bildirildi.

ispanya 3 ton kokain yuklu tekneye el koydu 4 turk vatandasi gozaltinda 0 utKT1CUp

İspanyol polisi, Kanarya Adaları açıklarında yaklaşık üç ton kokain taşıyan bir balıkçı teknesine el konulduğunu ve beş kişinin gözaltına alındığını söyledi.

Reuters haber ajansı haberine nazaran, ‘AKT 1’ isimli tekne, Çarşamba günü İspanyol takımadalarının yaklaşık 300 deniz mili güneyinde bir İspanyol kıyı güvenlik devriyesi tarafından durdurulduğunda kendisini diğer bir balıkçı teknesi üzere göstermeye çalıştı.

Yetkililerin Pazar günü yaptığı açıklamada, teknenin Cumartesi günü Las Palmas limanına çekildiği ve gözaltına alınan mürettebatın dördünün Türk, birinin de Gürcistan vatandaşı olduğu bildirildi.

Polis, yakıt depolarından birine gizlenmiş, piyasa kıymeti 72 milyon euro olduğu kestirim edilen 2,9 ton kokaine el koydu.

ispanya 3 ton kokain yuklu tekneye el koydu 4 turk vatandasi gozaltinda 1 2DemX1H8

AFP haber ajansı, İspanya polisi, ulusal muhafızlar ve maliye bakanlığının ortak yürüttüğü operasyonun, Atlantik Okyanusu’nda uyuşturucuya karşı gayret eden Lizbon merkezli milletlerarası kuruluş MAOC-Narkotik’in ihbarı üzerine yapıldığını yazdı.

İspanya, Kuzey Afrika’dan gelen esrar ile Latin Amerika’dan gelen kokainin Avrupa’ya ana giriş kapısı olarak kullanılıyor.

Kaynak: https://onedio.com/haber/ispanya-3-ton-kokain-yuklu-tekneye-el-koydu-4-turk-vatandasi-gozaltinda-1061913

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu