Kripto Para

Iron Bank, Alpha Homora’dan Borcunu Ödemesini İstedi

DeFi kredi platformu Iron Bank, kredi verme hesabını durdurduğu Alpha Homora‘dan borcuna sahip çıkmasını talep etti.

Kripto sanayisi, toparlamaya başladığı boğa devrinin tesirini yitirmeye başladı. Peş peşe düşen haberlerin akabinde, kripto para piyasasında düşüşler ve gelir kayıpları gözlemlendi.

DeFi kredi platformu Iron Bank, Alpha Homora‘nın kredi verme hesabını 1 Mart tarihinde durdurmuştu. Bu durdurma atağı, Alpha Homora’nın 2021 yılında yaşadığı bir istismar olayının akabinde gelmişti. Tüm bu süreçlerin akabinde Iron Bank, Alpha Homora’dan borçlarını ödemesini talep etti.

Iron Bank, Alpha Homora’ya Davette Bulundu

DeFi kesiminde kredi hizmeti veren Iron Bank, Alpha Homora ile süregelen çatışmalarının sonucunda, şirketin borç yükümlülüklerini karşılamasını talep etti.

Iron Bank, Alpha Homora’dan tekraren borcunu tekrar dengelemek için bir tahlil sunmasını istediğini, fakat bu yaklaşımların işe yaramadığını belirtti. Iron Bank, yaptığı açıklamada, “Şeffaf bir halde yazılı bir tahlil sunmak yerine özel davetler aramaya devam ediyorlar” dedi. DeFi kredi platformu, yazılı tahlillerin ilgili tüm taraflar için tam şeffaflık ortamı oluşturduğunu belirtti.

Gündemin göbeğinde yer alan Alpha Homora, daha evvel Iron Bank ile muhtemel tahliller konusunda irtibat halinde olduğunu söylemişti.

Alpha Homora‘nın gerisindeki grup olan AlphaVentureDAO‘nun CEO’su Tascha Punyaneramitdee, Alpha Homora ve Iron Bank ortasındaki evvelki mutabakatları ayrıntılandıran açık bir mektup yayınladı. Bu mutabakatlar, 50 milyon ALPHA token’ın teminat olarak kilitlenmesini ve Alpha Homora‘nın protokol fiyatlarının yüzde 20’sinin borca hizmet etmek için kullanılmasını içeriyordu.

Ancak tüm bu süreçlere karşın Iron Bank, Alpha Homora‘nın borcunu ödeme taahhüdünü karşılamadığını ve bu sorumluluğu üstlenmesi gerektiğini bildirdi.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/iron-bank-alpha-homoraya-sorumluluk-almasini-belirtti/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu