iOS

iPhone’ların galerisine Instagram gibisi yenilik!

Instagram, günümüzün en çok kullanılan toplumsal medya platformlarından biri. Bilhassa de genç jenerasyondan ağır ilgi giren platformda her gün milyonlarca fotoğraf, milyonlarca beğeni alıyor. Birtakım özellikleriyle kullanım tecrübemizi güzelleştiren platformun özelliği, Apple’a da ilham olmuş üzere görünüyor. iPhone telefonların galerisine gelen yeni özellik sayesinde fotoğraflar Instagram gibisi bir hal alıyor.

Eklenen özellik sayesinde sevdiğiniz ve paylaşmak istediğiniz fotoğraflar hakkında etrafınızdan yansılar almak daha kolay. Yeni eklenen özelliği nasıl kullanabileceğinizi adımlar halinde açıkladık.

iPhone aygıtlarda Galeri uygulamasına yeni özellik

Galeri uygulamasının yeni güncellemesiyle artık fotoğraf albümlerini link olarak paylaşmanız mümkün. Oburlarının görmesini istediğiniz fotoğrafları paylaşıp, o bireylerden yorum ve beğeni alabiliyorsunuz. iCloud sayesinde mümkün olan bu özellik, fotoğraflarınızı toplumsal medyaya yüklemeden etrafınızdan yorumlar almanızı sağlıyor.

Özelliğin etkin olması için takip etmeniz gereken birkaç adım var:

  1. Galeri uygulamasını açın.
  2. Albümler sekmesine girin.
  3. Paylaşılan albümler kısmına girip bir albüm oluşturun.
  4. Oluşturduğunuz albümden, yorum almak istediğiniz fotoğrafı açın.
  5. Paylaş butonuna tıklayarak fotoğrafın kontağını iCloud kullanan arkadaşlarınıza iletin.
iphonelarin galerisine instagram gibisi yenilik 0 zNMdBPae
iPhone aygıtlarda yeni özellik

Fotoğrafı açtığınızda tıpkı Instagram’da olduğu üzere bir arayüz bizleri karşılıyor. Burada fotoğrafı beğenebiliyor ve yorum yapabiliyoruz. Şayet bir fotoğrafı paylaşmadan evvel küçük bir kümeden fikir almak istiyorsanız bu özellik çok işinize yarayabilir. Fotoğrafı tek tek birilerine iletmekten daha kullanışlı olduğu ortada.

iPhone’da bu özelliği kullanabilmek için güncellemelerin yüklü olduğundan emin olun. Şayet iPhone 6 üzere eski bir aygıt kullanıyorsanız özelliği kullanamamanız muhtemeldir.

Kaynak: https://shiftdelete.net/iphone-galerisine-instagram-benzeri-yenilik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu